Індивідуальне консультування жінок,психологічна підтримка під час вагітності, пологів, в післяпологовий період.Психологічний супровід жінок,які завагітніли з допомогою ДРТ, консультування подружніх пар,які не можуть мати дітей.Консультування підлітків. Робота з травмою.Юнгіанська піскова психотерапія/Perinatal Psychologist, individual counseling for women, family counseling,psychological support before labor, in labor and after childbirth.Ungian Sandplay therapy -individual and group.
Алла Тимчак -Sandplay терапевт, психолог
Вітаю вас на моєму блозі!Welcome to my blog!
Відкрита до співпраці з усіма, хто займається питаннями відповідального батьківства, підготовки до партнерських пологів,пропагуванням екологічного грудного вигодовування,раннім розвитком дитини, сімейним консультуванням./I am eager to cooperate with anyone who deals with issues related to responsible parenthood, partner birth preparation, promotion of ecological breastfeeding, early development of children and family counseling.
неділя, 29 грудня 2013 р.
Вітаємо з Різдвом Христовим та Новим 2014 роком!
Сьогодні в Школі мами і тата було останнє в цьому році заняття.Бажаємо всім парам, які очікують на народження малюка,відчути і пронести через все життя радість бути мамою і татом. Також бажаємо всім, хто відвідував нашу Школу раніше , приходити на заняття з раннього розвитку дитини та в Групу підтримки грудного вигодовування.Вагітні, а також мами, які вже виховують дітей, можуть навчитись в нас мистецтву рукотворів. Ось подивіться, які чудові рукотвори можна створити з сіна.То не китайські іграшки...Візьмеш в руки цей виріб і відчуваєш, що створювала його майстриня з особливим почуттям.Ще й казочку придумала!Кожна іграшка неповторна,іншої такої ніде не купите:)))А який запах сіна!!!Майстриня з Івано-Франківська проводить майстер-класи з оволодіння цією технікою.Також ви можете спробувати себе у мистецтві декупажу та ін.Записуйтесь на майстер класи, розвивайтесь самі і створюйте сприятливе середовище для розвитку своїх діточок.Насолоджуйтесь чарівними миттєвостями і даруйте своє тепло тим, хто поруч.
пʼятниця, 27 грудня 2013 р.
пʼятниця, 20 грудня 2013 р.
Sandplay Therapy( Піскова терапія) в Тернополі
З дитинства вірю в чудо.Мабуть тому в моєму житті так багато людей, які здатні дивувати.Це і мої близькі, друзі,колеги,клієнти..За що я всім вам вдячна.І з часом таких людей стає все більше.Ну хіба це не чудо, що Міжнародний проект з Піскової терапії вже третій рік проходить в Тернополі.Викладачі ( відомі в світі фахівці Sandplay therapy) з Німеччини обрали саме наш Тернопіль для впровадження Міжнародного пілотного проекту з Піскової терапії.Доктор медицини Томас Мантель -керівник проекту,доктор медицини Йорк Раше,доктор психології Анке Зейц вже проводили навчальні сесії в Тернополі.Кожен з цих спеціалістів залишив свій, особливий слід в моїй душі.Проект триває більш ніж два роки і включає не тількі лекції та групові супервізії, а й індивідуальну терапію та індивідуальні супервізії.Також дуже важливою для мене є професійна підтримка не тільки викладачів , а й всієї нашої групи,в яку входять психологи, психотерапевти з різних регіонів України( Київ, Донецьк,Одеса, Хмельницьк, Стрий, Миколаїв).Викладач на грудневій сесії була доктор медицини Ульріка Гінш, яка незважаючи на свій вік і обставини, які склались в Україні приїхала в Тернопіль.Це було 6 грудня, минув тиждень після ,,чорної п"ятниці" в Києві.Коли в кінці сесії Ульріка запропонувала нашій групі групову Sandplay, я пережила в процесі роботи( в повній тиші)надзвичайні почуття.В той час я не змогла описати їх словами...Це щось подібне до того, що не міг виразити словами Славко Вакарчук, коли бачив Майдан, який світився тисячами вогників від мобілок.Чудеса трапляються з тими,хто в них вірить.
середа, 4 грудня 2013 р.
Школа мами і тата Дитячий центр"Бебіко"(підготовка до партнерських пологів)
Наступне заняття у Школi мами i тата 22 грудня(неділя)12 год.
Незабаром буде заняття за участю Групи підтримки грудного вигодовування. Тема:"Догляд за новонародженим. Грудне вигодовування"(попередній запис,кількість місць обмежена)097 572 98 77
пʼятниця, 22 листопада 2013 р.
Терапія піскової гри
Німецький психотерапевт Ульріка Гінш на черговій сесії з юнгіанської піскової терапії зауважила, що не так давно в психології виникло поняття "аутистичне суспільство".Сучасні люди настільки замкнені на собі, що їх вже зовсім не цікавить, що відбувається навколо, стається з іншими людьми.Більшість живе лише для себе.Не вміє розвиватись, взаємодіючи з оточенням.Я вже чула дебати(серед християн), що навіть Святе Причастя можна приймати, не виходячи з дому,використовуючи скайп.Звичайно, новітні технології значно полегшили наше життя.Ми отримали більше можливостей.Але в цьому, на мою думку, криється і дуже серйозна небезпека.Людина( особливо молода людина)не може розвиватись, якщо в неї нема "живих" стосунків з людьми.Можливо саме тому сучасним дітям та підліткам(дорослим також)подобаються сеанси піскової терапії.Адже ні скайп, ні телевізор не можуть замінити пісочницю, біля якої зустрічається терапевт і клієнт. Спершу людина задумливо дивиться на пісок,часом може злегка дотикатись до нього,пересипати з місця на місце,розглядає фігурки, які є в колекції терапевта.Та згодом відкриваються дивні речі.. Під час сеансів піскової гри може навіть не відчуватись плин часу( за цим слідкує терапевт)Клієнт раптом відкриває для себе, що в цьому безпечному просторі можна спілкуватися з допомогою поглядів, жестів, дотиків до піску, маніпуляцій з фігурками, а деколи просто мовчки, відчуваючи присутність іншої людини, якій можна довіряти -в тому числі і своє мовчання.Хіба може скайп надати таку можливість?
В процесі піскової терапії людина здатна пережити психотравмуючу подію, наповнити її емоційним змістом і врешті відпустити ситуацію.Хочу побажати вам відноситись до всіх своїх почуттів та відчуттів з повагою.Адже вони така ж частина вас, як ваша рука, нога або шлунок.І якщо їх не помічати або вперто ігнорувати, рано чи пізно вони починають мститись і приносити у ваше життя тривоги, депресії, пригніченість та інші неприємні стани.
Гарні результати метод піскової гри дає в роботі з парами, які готуються до партнерських пологів, сприяє врівновженню психоемоційних станів жінки перед пологами, з вагітними, які переживають негативні емоції, страх перед майбутніми пологами.Піскова терапія -дуже екологічний метод, що сприяє внутрішньому розвитку особистості,знижує тривожність,навчає відчувати кордони спочатку в пісочниці, а згодом і в реальному світі.
середа, 13 листопада 2013 р.
Школа мами і тата
30 листопада(субота) 13.30 чергове заняття у "Школі мами і тата" ( підготовка до партнерських пологів).Є можливість записати на заняття ще ще дві пари.Тел. 097 572 98 77
вівторок, 29 жовтня 2013 р.
Проект для дівчаток 9-12 років " Я - Мрійниця!"
Вміння спілкуватись, фантазувати, знаходити спільну мову з ровесниками не менш важливі, ніж шкільні знання.Дівчатка дізнаються про дива дівочого організму і про те як вирости здоровою і гармонійною особистістю.Наш проект включає 10 тематичних занять і допомагає дівчаткам жити в гармонії з собою і з людьми, що їх оточують.
Перед початком проекту будуть проведені збори для батьків з метою ознайомлення з програмою.На заняттях буде використовуватись групова піскова терапія,заняття з психологом на тему:"Пізнай себе - і ти пізнаєш світ" та ін.Друга половина кожного заняття - майстер-клас з виготовлення оригінальних виробів з використанням різноманітних технік. Психотерапевтичні ігри у пісочниці допомагають:
Формуванню цілісного, сильного і здорового «Я» дитини, забезпеченню рівноваги між внутрішнім світом переживань і внутрішніх потреб і зовнішнім соціальним світом;
Позбутися психологічних травм;
Пісочниця є контейнером, який покликаний вміщувати і витримувати усі негативні і позитивні переживання дитини;
Пісок і вода, виступаючи важливими носіями сенсорних вражень, відчуттів й емоційно-позитивних переживань, здійснюють заспокійливий вплив, дають емоційну розрядку та й одночасно допомагають стимулювати поведінкову активність, спонукають дитину до гри;
Через програвання своїх фантазій, страхів, бажань у безпечних умовах піскової терапії дитина (так само як і дорослий) набуває можливості контролю за своїми внутрішніми переживаннями;
Гармонізувати загальний психоемоційний стан, знизити тривожність;
Виробити у дитини відчуття структурованості, чіткості, знання межі і границі (особливо важливо для гіперактивних дітей).
Попередній запис за тел. 097 572 98 77.
Автор проекту практичний психолог, терапевт піскової гри
Алла Тимчак.
неділя, 13 жовтня 2013 р.
вівторок, 8 жовтня 2013 р.
Стосунки в діаді ,,мати-дитина"
Документальний фільм "Джон" (1969) показує вплив вимушеної розлуки з мамоюна маленьку дитину. Цей фільм демонструвався в багатьох країнах. Він викликав обговорення, які форми піклування про дитину,яка розлучена з своїми батьками, є найкращими.
субота, 28 вересня 2013 р.
Чи годиться годувати грудьми в громадських місцях?
Суспільство неоднозначно реагує на цю проблему. Зокрема, компанія Independent media провела опитування серед своїх працівників. 80 відсотків респондентів вважають неприпустимим годування груддю у публічних місцях. Вони вважають, що це треба робити так, щоб ніхто не бачив.
З іншого боку, мало хто виказує своє обурення через голі груди й інші частини тіла на обкладинках глянцевих журналів у кіосках, які викладають на вітрину. Мамочки, які годують грудьми,мають свій погляд на те як і де їм годувати малюка.Та й почуття гумору їм не зраджує.Тернопільські мами, які вигодовують малюків грудьми, об"єднуються в Групи підтримки грудного годування. А ці веселі картинки з діалогом мами і людини, якій з якихось причин неприємно бачити як годують дитину, я знайшла на просторах інтернету.Сподіваюсь ви посміхнулись:)))
четвер, 12 вересня 2013 р.
22 вересня Школа мами і тата
Є можливість записати в групу ще дві пари, які мають бажання підготуватись до партнерських пологів.Неділя 12 год.(22.09)
Заняття проводить перинатальний психолог. Тел. 097 572 98 77
понеділок, 9 вересня 2013 р.
субота, 7 вересня 2013 р.
Місія бути батьком
День Батька 2013 в Тернополі
Проект ТБФ "Карітас" Школа щасливого материнства св.Анни, консультаційний центр руху за життя "Колиска життя", кращий тернопільський форум Сімейка,
За участі: ГО "Центр щасливого Батьківства та Материнства", Архикатедрального Собору УГКЦ,
За підтримки: УХ- радіо, радіо Світанок, Тернопільської обласної телерадіокомпанії, ІНТБ, TV-4, тернопільської щотижневої газети «У кожен дім», RIA, 20 хвилин, Моя газета, Свобода, інтернет-видання Погляд, газети Вільне життя, Тернопіль Вечірній, порталу новин like.te.ua.
запрошують приєднуватись до святкування Дня батька 2013 в Тернополі.
Чекаємо вас:
-понеділок 09.09.2013 о 13.00-Школа щасливого материнства св.Анни, вул.Федьковича 16,
лекція на тему: Останні дні перед пологами. Що слід знати татові і мамі", акушер-гінеколог Іванна Наконечна.
-четвер 12.09.2013 о 11.00- Школа щасливого материнства св.Анни,вул.Федьковича 16.
практичний семінар на тему: "Добре нам обом! Батько та мати в успішному виношуванні діток у слінгах. Основи та техніки", слінгоконсультант Даша Горон.
-п"ятниця 13.09 о 18.30- у книгарні Є, вул. Валова, 7/9 ,
бесіда-діалог з лікарем психотерапевтом,членом УСП , Марією Хомів, співавтором блогу pozytyv.in.ua.
Тема зустрічі:"МІСІЯ БУТИ БАТЬКОМ!
На протязі 1. 5 год. буде розкрита тема про батька і його відповідальну роль у народженні та вихованні дитини. А також про партнерські пологи та переваги очікування народження Дива вдвох.
-неділя 15.09.2013 з 9.00 , Архикатедральний Собор УГКЦ , в рамках святкування 1 річниці діяльності консультативного центру руху за життя КОЛИСКА ЖИТТЯ , вул.Сагайдачного 14, http://noabort.te.ua/ відбудеться святкове частування татусів кексами спеченими кращими мамусями Тернополя форуму СІМЕЙКА.
-понеділок 16.09.2012-о 13.00 Школа щасливого материнства св.Анни, вул.Федьковича 16,
лекція на тему: "Пологи і післяпологовий період,ми зробимо це разом", акушер-гінеколог Іванна Наконечна.
На протязі тижня лекції у Школах материнства жіночих консультацій згідно їх розкладу.
четвер, 29 серпня 2013 р.
середа, 7 серпня 2013 р.
Тренінги для прогресивних батьків
Дорогі батьки! У вас є можливість конструктивно вирішувати ті проблеми, з якими ви зустрічаєтесь у вихованні дітей. Тренінг дозволяє засвоювати знання в комфортній атмосфері неформального спілкування , пізнавати себе, оточуючий вас світ і світ своїх дітей. Тут ви зможете набути нові уміння і навички.
Запис в групи розпочався.Тренінги почнуться у вересні.
Ведуча Алла Тимчак.
вівторок, 6 серпня 2013 р.
Школа мами і тата
11 серпня о 12 год. в Школі мами і тата підготовка до партнерських пологів.Прохання до пар, які записались на це заняття підтвердити свою участь.
пʼятниця, 26 липня 2013 р.
пʼятниця, 19 липня 2013 р.
21 липня заняття Школи мами і тата( центр "Бебіко")
Група підтримки грудного вигодовування, слінгоносіння, догляд за новонародженим,ранній розвиток дитини, консультації практичного психолога.
Неділя,12 год(попередній запис)
субота, 22 червня 2013 р.
Партнерські пологи. Заняття проводить перинатальний психолог.
Чергове заняття в Школі мами і тата для подружніх пар 30 червня о 12 год.
( центр"Бебіко")
( центр"Бебіко")
Попередній запис - 097 572 98 77
вівторок, 11 червня 2013 р.
Ранній розвиток на практиці:)))
субота, 1 червня 2013 р.
Депресія - це ознака того, що ви намагались бути сильною надто довго.
Тривожно-депресивні розлади стали сьогодні буденністю, з якою стикаються лікарі, психологи, педагоги. Суїцидальна поведінка підлітків вже нікого не дивує. Дитяча агресія вражає жорстокістю. Всі ці проблеми беруть початок в сім’ї, в невирішених проблемах дорослих.
В Тернополі є достатньо психологів, які можуть надати професійну допомогу, до яких потрібно звертатися не тільки у кризових ситуаціях, але й з приводу консультацій по вікових особливостях,з приводу негативних емоційних станів тощо. Люди ще не звикли робити щось для того, щоб розвивати емоції та почуття. Ми схильні більше вдосконалювати власне фізичне тіло, Не забуваймо про те, що в кожного з нас є душа і вона потребує нашої уваги.
пʼятниця, 24 травня 2013 р.
Школа мами і тата
Свідоме батьківство починається з усвідомлення себе батьками, своєї ролі, завдань, відповідальності, тих моральних бонусів, які приносить батьківство - любов, радість, щастя.
Чергове заняття Школи мами і тата відбудеться в неділю 9 червня
( центр " Бебіко".Індивідуальна психологічна підготовка до партнерських пологів, а також групове лекційне заняття. Попередній запис 097 572 98 77)
Чергове заняття Школи мами і тата відбудеться в неділю 9 червня
( центр " Бебіко".Індивідуальна психологічна підготовка до партнерських пологів, а також групове лекційне заняття. Попередній запис 097 572 98 77)
субота, 18 травня 2013 р.
Піскова терапія (газета "20 хвилин")
Тернопіль: психотерапевти з Німеччини люблять українців
Іноземні фахівці вважають, що люди загалом здатні багато чого навчитися. Однак навіть якщо вони щось засвоїли, це ще не означає, що дійде до реалізації
Не варто ставати цілком схожими на німців, радять українцям психотерапевти із Ульма – міста, відомого як батьківщина Альберта Ейнштейна.
Західне суспільство – надто індивідуалістичне. І через це багато втрачає. У цьому переконані психотерапевти з Німеччини: Ульріка Гінш (Ulrike Hinsch - лікар-педіатр, психотерапевт, навчальний тренер з піскової психотерапії, член міжнародної асоціації піскової ігрової психотерапії) та Анке Зайтц (Anke Seitz - психолог, психотерапевт, юнгіанський психоаналітик, навчальний терапевт із піскової психотерапії, член міжнародної асоціації піскової психотерапії).
Нагадаємо, вони нещодавно проводили у Тернополі семінар для психотерапевтів зі всієї України. Йшлося про піскову терапію та її застосування у роботі з дітьми. Але наша розмова із психологами не обмежилася суто цією темою.
На помилках вчаться не всі
- У мене до вас лише сім запитань…
- Анке Зайтц: О, дуже хороше число! Слухаємо вас…
- Кажуть, люди не змінюються: те, що любили і ненавиділи сотні й тисячі років тому, люблять і ненавидять тепер… І помилки роблять ті ж самі. Ви згодні?
- Анке Зайтц: Якось мірою ви маєте рацію. Дуже велике значення у нашому життя мають традиції та стереотипи. Але люди впродовж історії змінюються. Вони здатні багато чого навчитися. Однак навіть якщо вони щось засвоїли, це не означає, що вони його реалізують…
Наприклад, кожна людина знає, що корисно їсти, а що – ні. Але багато людей нині вживають не те, що повинні були б їсти. Так, помилки нас учать, але цей процес не автоматичний…
Ульріка Гінш: Існує не лише інтелектуальний рівень. Так, у нас є частка духовного, але є також інстинкти. Адже, за великим рахунком, ми не далеко втекли від рептилій. Ось тому я сьогодні маю настрій з'їсти рулетики з рибою і я їх їм, хоча напевно цього робити не слід. Це доводить, що ми маємо можливість навчатися, але не завжди її використовуємо. Тому й немає впевненості, що ми всі уроки візьмемо до уваги і використаємо шанси, які дає життя.
- Які ж риси характеризують людину сучасну?
- Анке Зайтц: Філософське запитання… На цю тему можна дуже довго дискутувати. Ми у своїй роботі маємо справу із внутрішнім світом людини, тому не можемо знати про неї все. Але одне знаємо точно: людська душа є невідривною від душі всього світу.
Ульріка Гінш: Звісно, цього фактору відкидати не варто. Адже людина постійно живе у певному середовищі. Вона впливає на світ. І цей світ змінюється. Він завдає зворотного впливу на людину. Це безперервний процес взаємодії – упродовж всієї своєї історії людства. Причому людина і 100, і 1000 років тому мала одне і те ж завдання – пристосуватися до того середовища, в якому змушена існувати та повинна виконати певну місію…
Треба звикнути до правил
- Невже поява численних технологій нас не змінила?
- Ульріка Гінш: Однозначної відповіді на це запитання не існує. Адже технології здебільшого значно полегшили наше життя. Скажімо, мобільний зв'язок зробив спілкування між людьми набагато зручнішим. Через Інтернет і соціальні мережі відбуваються навіть транснаціональні контакти – між жителями різних країн, навіть різних континентів. Причому для цього не треба навіть виходити зі своєї кімнати. При цьому ви спілкуєтеся саме з тим, з ким хочете, в той час, коли хочете… Отже, можливостей дійсно ми отримали більше. Але в цьому криється дуже серйозна небезпека.
Анке Зайтц: Рівень розвитку технологій не лише знищив кордони. Здобутки цивілізації призвели до того, що люди втратили межі, в яких досі існували. Згадайте бодай комп’ютерні ігри. Надмірне захоплення ними, особливо у дитячому та підлітковому віці, може призвести до серйозної небезпеки. Молода людина для самоусвідомлення потребує певних кордонів, обмежень. Але в сучасному світі цього немає.
Скажімо, раніше дитина мала запитати дозволу у дорослих на дзвінок в іншу країну чи листування із незнайомцем. Тепер у цьому потреби немає. Світ – відкритий, але чи готова дитина сприймати його адекватно? Насправді, відчуття відсутності кордонів – лише ілюзія. Меж немає лише у віртуальному світі. Якщо дитина цього не усвідомить, вона рано чи пізно "розіб'ється" об реалії. Адже межі та кордони існують у реальному світі досі.
Ульріка Гінш: Чому ми наголошуємо на цьому? Та тому, що у процесі розвитку підлітки мусять дізнатися правила існування цього світу і звикнути до них. Це особливо важливо для юнаків. Відсутність кордонів може спричинити у них розвиток нарцисизму. Вони можуть вирішити, що їм дозволене все! А думка, що ти – суперсильний і здатен на все, здатна і до великої біди довести. Можна цілком втратити опору, грунт під ногами.
- Проблема батьків і дітей набула через це нових рис чи ні?
- Анке Зайтц: Так, це дійсно сталося. Адже якщо світ навколо нас змінюється, то і ми – теж… У сучасній науці існує поняття "евігенетика", тобто - еволюційна генетика. Учені виявили, що внаслідок розвитку людини може змінюватися структура її мозку. Це відбувається по-особливому: під впливом внутрішнього налаштування людини в її мозку здатні виникати нові зв’язки між нейронами – такі, яких не було досі. А можливість внутрішнього розвитку закладена в нас від народження. Завдання батьків – не "вбити" цю здатність у дітях...
Ульріка Гінш: Не так давно у психології виникло поняття "утистичне суспільство". Тобто сучасні люди настільки замкнені на собі, що їх уже зовсім не цікавить те, що відбувається навколо, стається з іншими. Кожен живе лише для себе. Не вміє розвиватися, взаємодіючи з оточенням. Це врешті призводить до повної відсутності "живих" стосунків. Телевізор, перед екраном якого вся родина збирається разом, це – зовсім не те, що пісочниця, біля якої зустрічається терапевт і клієнт. Саме тоді нам відкриваються дивні речі…
Людина не може розвиватися, коли вона не будує стосунків. Вона тоді не здатна до прояву креативності. Нагадаю, цей термін можна розкласти на два слова, які означають латиною "зростання" та "образ". Тож якщо немає "живих" стосунків, то відбувається лише зовнішній ріст. Внутрішнього розвитку власного "я" ми не спостерігаємо. Тому при заміщенні взаємин між дітьми і батьками якимись технічними засобами, поля для творчості не виникає.
Звісно, родину складають різні люди: у батька – один характер, у матері – інший, у дітей – також свій. Але ці риси вдало поєднуються, якщо між усіма є розуміння.
"Ви – відкриті, сердечні люди…"
- Ви не будете сперечатися, що між нордичним німцем та емоційним українцем є різниця…
- Ульріка Гінш: У вашому запитанні є раціональне зерно, але не варто сприймати все надто однобоко. Гляньте нас: ми – німкені, але ми – різні…
Анке Зайтц: Із погляду психотерапії, не можна сказати, що між українцями і німцями є якась суттєва різниця. Адже загальнолюдські цінності у нас – однакові. Тому відмінності можна знайти хіба що, аналізуючи міжкультурну психологію. Типові психологічні характеристики підходять усім, незалежно від національності. І тут навіть не настільки має значення, де ви виросли і живете, як те, як ви даєте раду своїм і чужим елементам, які є всередині вас. Усі психологічні норми, які підходять німцям, підходять і українцям… Решта – стереотипи.
- Що ви порадили б нам, українцям?
- Анке Зайтц: У жодному разі не ставайте схожими на німців! Німці працюють від зорі до зорі. Наше суспільство – суспільство крайніх індивідуалістів. У нас набагато важче налагодити спілкування з незнайомцями, якщо ви, наприклад, прийшли у клуб відпочити. Усі присутні існуватимуть наче самі по собі. Натомість ви вмієте гуртуватися. Через це навіть проводити семінари в Україні легше. Відразу створюється певне коло людей зі спільними інтересами, думками…
Ульріка Гінш: Стереотипи вже давно не мають жодного права на існування, адже ми всі різні! Навіщо навішувати ярлики, які не виправдовують себе. Сприймайте людей такими, якими вони є. Ця фраза не нова. Нагадаю, у древньогрецькому храмі у Дельфах зберігся напис – фраза філософа Сократа: "Будь тим, ким ти є!". Кожен з нас проходить свій шлях розвитку. І це – дуже добре! Це природно, якщо із дитини, яка обрала власний шлях, виростає повноцінна особистість.
- Які риси характеру українців найбільше припали вам до душі?
- Анке Зайтц: На жаль, я надто мало тут була, але може сказати, що ви "підкуповуєте" своїм дружнім ставленням до іноземців. Ви – здебільшого колективісти, а не індивідуалісти. У мене навіть склалося враження, що для вас звичним і природним є перебування в гурті. А відтак – ви легше комунікуєте, знаходите між собою спільну мову.
Утім, особистісні якості, які більше проявляються в індивідуалістичній – німецькій культурі, - не є зайвими. Просто потрібен баланс у всьому. Тож маєте шанс знайти золоту середину…
Ульріка Гінш: А мені видалося, що ви – дуже відкриті, сердечні люди. Хоча того, що ви – емоційніші, я не помітила…
Коментар
Владислав ГАЗОЛИШИН (41 р.), психотерапевт-груповий аналітик, член Асоціації психотерапевтів і психоаналітиків України:
- Коли ми робимо помилки у дитинстві, нас за це карають, але зазвичай не пояснюють, як можна вийти з тієї ситуації. Отже, виходить так: сталася помилка, вона спричинила покарання і - все. Якщо перебігу подій не змінити, вірогідність того, що людина впродовж життя постійно ставатиме на ті ж граблі, є дуже високою. Бо та помилка не є пережитою, тобто усвідомленою. Виходу із ситуації дитині ж ніхто не підказав і правильного шляху – теж. Тож помилка у голові так зафіксується, що буде повторюватися.
Той важкий момент варто було пережити, наповнивши його емоційним змістом. Лише тоді людина здатна ситуацію "відпустити", а відтак – помилку більше не повторювати. Для того і потрібна терапія. Психотерапевти не вчать, але вони здатні підказати правильний шлях.
Довідка
Ульм (нім. Ulm) — місто в Німеччині, в землі Баден-Вюртемберг, на річці Дунай, приблизно за 90 км на південний схід відШтутгарту і 140 км на північний захід від Мюнхена. Населення - близько 120000 чоловік. Ульм - адміністративний центр району Альба-Дунай. Відомий ще із 854 р., має багату історію. Із XIII століття - імперське місто. Крупний економічний, науковий і промисловий центр.
Поняття "терапії піском" запропонував ще Карл Юнг - психотерапевт, засновник аналітичної психотерапії. Основний принцип "терапії піском" полягає у використанні піску, води і спеціальних атрибутів (дерев’яного ящика чітко визначеного розміру – пісочниці та набору дрібних іграшок).
Перший досвід використання піскової терапії стосувався дітей із мовленнєвими, інтелектуальними, афективними та поведінковими порушеннями, як невербальний вид терапії з метою дати відчуття безпеки знаходження у середовищі. Тепер цей метод використовують без будь-яких обмежень для усіх: і дорослих, і дітей (від 3 років).
У ході творчої гри з піском активізуються самозцілюючі резерви дитячої психіки. Пісок поглинає негативну психічну енергію людини, стабілізує її емоційний стан і гармонізує психоемоційне самопочуття дитини.
Психотерапевти із Ульма, що у Німеччині, Анке Зайтц (зліва) та Ульріка Гінш – надзвичайно прості та приємні у спілкуванні. Коли вони відповідали на запитання, було помітно, що жінки давно працюють разом – продовжували думки одна одної
Ось так виглядає з висоти пташиного польоту місто Ульм, відоме ще із 854 р. У Західній Європі цю місцину часто порівнюють із французькою Сорбоною, адже там - кілька університетів.
понеділок, 13 травня 2013 р.
Криза трьох років
На травневі вихідні поїхала в Крим. Ні, не на відпочинок - до внука в гості. Батьків Марка в ці дні не було в місті. Отож я з ентузіазмом приступила до обов"язків бабусі. В мене було кілька ідей щодо урізноманітнення вільного часу. Я очікувала, що Марк зацікавиться виготовленням кольорового тіста. Насправді, його це мало хвилювало, що там запланувала бабуся. В результаті тісто робила я сама, а внучок лише сміявся і втікав з кухні. Коли тісто було готове, я запропонувала щось зліпити, але Марк знову проігнорував мою пропозицію. Я взяла піднос з тістом в іншу кімнату, куди в цей час побіг Марк, і показала, як багато цікавих речей можна зліпити з кольорового тіста, як це ми робимо з малюками у Школі мами і тата. Але внук лише хитро посміхався і займався улюбленою справою - стрибками з дивана. Потім змилосердився і кілька разів занурив пальчик у тісто. Отака-то в нас арт-терапія з внучком вийшла.
Наступного дня пішла з внуком у Ботанічний сад, сподіваючись застати цвітіння сакури. Проте вона, як виявилося, вже відцвіла. Марк і тут знайшов собі розвагу -піднімав з землі цвіт і підкидав вгору. І це продовжувалося хвилин двадцять. Іншого разу в парку він сів на землю і почав підкидати камінчики вгору. Ніякі вмовляння не допомагали. Поки не награвся годі було відірвати його від цього заняття.
В цей період в дитини зароджується усвідомлення власного "Я". Малюк все частіше починає наполягати на своєму, вдається до істерик та маніпуляцій. Це пояснюється дуже просто: дитина випробовує світ на міцність. А що робити батькам, коли терпець, здається, остаточно увірвався? Просто прийшов час іншого рівня взаємодії зі своїм малюком.
Якщо вас цікавлять питання раннього розвитку дитини, формування її психіки в цей період, приходьте з дітьми на наші групові та індивідуальні занняття в Школу мами і тата.
пʼятниця, 26 квітня 2013 р.
вівторок, 23 квітня 2013 р.
РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ У ШКОЛІ МАМИ І ТАТА
Весна нарешті прийшла і в Тернопіль. Напевно на вихідні багато з Вас захоче поїхати в село чи на дачу.Тому у весняно-літній період заняття в Школі мами і тата будуть проводитись в будні дні о 18.00, а також в недідю о 12год.
На заняттях ви зможете отримати фільми та друковані матеріали про партнерські пологи, догляд за новонародженим, грудне вигодовування ( БЕЗКОШТОВНО). Пари, які готувались у нас до пологів, можуть приходити на наші заняття для того, щоб поділитись досвідом або отримати консультацію з питань грудного вигодовуванння та раннього розвитку дитини.
Попередній запис.за тел. 097 572 98 77
На заняттях ви зможете отримати фільми та друковані матеріали про партнерські пологи, догляд за новонародженим, грудне вигодовування ( БЕЗКОШТОВНО). Пари, які готувались у нас до пологів, можуть приходити на наші заняття для того, щоб поділитись досвідом або отримати консультацію з питань грудного вигодовуванння та раннього розвитку дитини.
Попередній запис.за тел. 097 572 98 77
четвер, 18 квітня 2013 р.
ГОТУЙТЕСЬ ДО ПОЛОГІВ РАЗОМ З НАМИ
Підготовкою подружніх пар до партнерських пологів я займаюсь з 2004 року. Нещодавно зустрінула знайому подружню пару, яка планує йти на треті пологи разом. І такі випадки трапляються все частіше. Пари, які мають позитивний досвід партнерських пологів, звісно ж і на наступні свої пологи йдуть разом.
З іншого боку, спілкуючись з вагітними жінками , які перебувають у відділенні патології вагітних, знаю, що не всі жінки хочуть, щоб чоловік в цей важливий час був поряд. Хтось вже народжував і вважає, що пологи -це видовище не для чоловіків.Часто жінки не уявляють як це коханий побачить її без косметики.Ще хтось боїться , що поведінка чоловіка може бути непередбачуваною.
Часом таке трапляється.. Можливо, рішення - бути разом з дружиною при пологах - було не зовсім усвідомленим? Поговоріть з чоловіком, переконайтеся, чи хоче він бути присутнім при пологах. Ні в якому разі не можна вмовляти і примушувати. Можна порадити чоловіку відвідати хоча б одне заняття, щоб з допомогою психолога зробити правильний вибір про участь в партнерських пологах.
Трапляється, що чоловіки мліють, їм стає погано, або ще гірше - чоловіки, ненавмисно, звичайно, починають заважати лікарям та акушерам. Що це означає для жінки? У такий момент вона переживає за майбутнього малюка, за себе, а бачачи, як страждає, мучиться і неадекватно поводиться чоловік, ще й за нього! Таким чином, хвилювання зростає втричі.
З іншого боку, спілкуючись з вагітними жінками , які перебувають у відділенні патології вагітних, знаю, що не всі жінки хочуть, щоб чоловік в цей важливий час був поряд. Хтось вже народжував і вважає, що пологи -це видовище не для чоловіків.Часто жінки не уявляють як це коханий побачить її без косметики.Ще хтось боїться , що поведінка чоловіка може бути непередбачуваною.
Часом таке трапляється.. Можливо, рішення - бути разом з дружиною при пологах - було не зовсім усвідомленим? Поговоріть з чоловіком, переконайтеся, чи хоче він бути присутнім при пологах. Ні в якому разі не можна вмовляти і примушувати. Можна порадити чоловіку відвідати хоча б одне заняття, щоб з допомогою психолога зробити правильний вибір про участь в партнерських пологах.
Трапляється, що чоловіки мліють, їм стає погано, або ще гірше - чоловіки, ненавмисно, звичайно, починають заважати лікарям та акушерам. Що це означає для жінки? У такий момент вона переживає за майбутнього малюка, за себе, а бачачи, як страждає, мучиться і неадекватно поводиться чоловік, ще й за нього! Таким чином, хвилювання зростає втричі.
Я спілкуюсь з парами, які готувались до пологів в Школі мами і тата,і можу підтвердити, що ніхто з чоловіків не пошкодував, що в цей неповторний для їхньої сім"ї час, був разом з дружиною.
четвер, 11 квітня 2013 р.
Міжнародний проект з піскової терапії в Тернополі
Тернопіль: фахівці з Німеччини навчали наших психотерапевтів
Психотерапевти з Німеччини – Ulrike Hinsch та Anke Seitz два дні проводили у Тернополі семінар для психотерапевтів зі всієї України.
Йшлося саме про піскову терапію та її застосування у роботі з дітьми.
- Даний семінар – частина масштабного проекту, - каже психотерапевт-груповий аналітик, член Асоціації психотерапевтів і психоаналітиків України Владислав Газолишин. – Ми нині перебуваємо десь посередині курсу. Беруть в ньому участь різні фахівці. Щоразу до нас приїздять нові викладачі. Цього разу це – Ульріка та Анке. Вони практикуючі спеціалісти, тож їхній досвід для нас є дуже цікавим.
Німкені ділилися здобутками з фахівцями зі всієї України. Серед них були не лише місцеві психотерапевти, а й зі столиці, півдня України та сходу.
До речі, нашому журналісту вдалося поспілкуватися із німецькими фахівцями з піскової терапії. Причому розмова із психотерапевтами не обмежувалася суте цією темою. Незабаром наші читачі зможуть дізнатися, що думають німці про психологічні особливості людини сучасної і про українців зокрема. Наперед дякуємо перекладачу – Ірині Мамчур за допомогу, яку вона надала при спілкуванні з іноземцями.
- У жодному разі не ставайте схожими на нас – німців, - радить Anke Seitz. – Західне суспільство – надто індивідуалістичне. Через це воно багато втрачає…
На фото:
крайня зліва - Dr. med. Ulrike Hinsch – лікар-педіатр, психотерапевт, навчальний тренер з піскової психотерапії, член міжнародної асоціації піскової ігрової психотерапії (Pediatrician, Psychotherapist, Teaching member, Sandplay Therapy DGST ISST),
крайня справа - Anke Seitz - психолог, психотерапевт, юнгіанський психоаналітик, навчальний терапевт з піскової психотерапії, член міжнародної асоціації піскової психотерапії (Psychologist, psychotherapist, Jungiananalyst) TeachingmemberinSandplayTherapy DGST/ ISST
Усі учасники міжнародного проекту з піскової психотерапії. Вони приїхали у Тернопіль з різних куточків України.
Довідка
Поняття "терапії піском" запропонував ще Карл Юнг - психотерапевт, засновник аналітичної психотерапії. Воно описане представниками юнгіанської школи (Д.Калфф, Е.Нойман, Е.Вейнріб, інші). Основний принцип "терапії піском"полягає у використанні піску, води і спеціальних атрибутів (дерев’яного ящика чітко визначеного розміру – пісочниці та набору дрібних іграшок).
Перший досвід використання піскової терапії стосувався дітей із мовленнєвими, інтелектуальними, афективними та поведінковими порушеннями, як невербальний вид терапії з метою дати відчуття безпеки знаходження у середовищі. Тепер цей метод використовують без будь-яких обмежень для усіх: і дорослих, і дітей (від 3 років).
У ході творчої гри з піском активізуються самозцілюючі резерви дитячої психіки. Пісок поглинає негативну психічну енергію людини, стабілізує її емоційний стан і гармонізує психоемоційне самопочуття дитини.
"20 хвилин"
вівторок, 2 квітня 2013 р.
вівторок, 12 березня 2013 р.
Підготовка до партнерських пологів
Поведінка чоловіка, що бере участь в партнерських пологах, може бути різною. Дуже часто вона залежить від якості допологової підготовки. Якщо зовсім непідготовлений або неправильно підготовлений чоловік стає свідком процесу пологів, його присутність може навіть зашкодити. В той же час багаторічний досвід лікарів-гінекологів дозволяє стверджувати, що грамотно підготовлені і правильно проведені партнерські пологи забезпечують сприятливий психоемоційний фон, знижують кількість ускладнень.
Є можливість записати ще три пари в групу Школа мами і тата ( 23 березня, 12 год, дитячий центр " Бебіко", 0975729877).
неділя, 3 березня 2013 р.
Школа мами і тата 9 березня( дитячий центр" Бебіко")
Тема заняття в Школі мами і тата 9 березня( дитячий центр "Бебіко"):
1. Гімнастика для вагітних, дихання в пологах( інструктор з підготовки до пологів)
2. Догляд за новонародженим( педіатр)
3. Ресурсна арт-терапія для вагітних, ранній розвиток дитини( перинатальний психолог)
субота, 16 лютого 2013 р.
Наступне заняття в дитячому центрі"Бебіко" субота 23 лютого.
Саме в перші три роки діти вчаться тому, що будуть використовувати протягом всього подальшого життя.Пари, які відвідували нашу школу раніше і цікавляться темою раннього розвитку малюка, запрошуються разом з дітками( попередній запис).
Субота 23 лютого 13 год. тема заняття в Школі мами і тата:
Грудне вигодовування. Догляд за новонародженим. Ранній розвиток дитини. Вчимося користуватись різними видами слінгів. На заняття запрошуються жінки з групи підтримки грудного вигодовування ( разом з дітками). Дитячий центр "Бебіко".
Субота 23 лютого 13 год. тема заняття в Школі мами і тата:
Грудне вигодовування. Догляд за новонародженим. Ранній розвиток дитини. Вчимося користуватись різними видами слінгів. На заняття запрошуються жінки з групи підтримки грудного вигодовування ( разом з дітками). Дитячий центр "Бебіко".
четвер, 7 лютого 2013 р.
Щкола мами і тата
Заняття в групі підготовки до партнерських пологів. Не забудьте взяти з собою зручний одяг. Практична частина заняття включає спеціальну гімнастику для вагітних.
субота, 26 січня 2013 р.
Спілкування з дітьми від 6 місяців до трьох років( практичне заняття)
Якщо батьки розуміють свого малюка і підтримують його дослідницьку діяльність - дитина гарно розвивається, в неї формується прив'язаність до батьків і довіра до оточуючого світу. Психологи дадуть практичні поради як спілкування з малюком перетворити в захоплююче заняття для дитини та її батьків.
В дитячому центрі "Бебіко"багато розвиваючих іграшок для дітей різного віку.Кваліфіковані спеціалісти дадуть поради батькам як створити оптимальне розвиваюче середовище для свого малюка.
На заняттях з підготовки до партнерських пологів у "Школі мами і тата" майбутні батьки практикують носіння малюків у слінгах, мають можливість приміряти різні види слінгів. Мами з групи підтримки грудного годування діляться своїм досвідом виховання дитини.
Теми тренінгів для батьків:" Ігротека малюка: різні ігри в різний час"
" Розвиток дитини від року до 2 років"
"Розвиток дитини від 2 до 3 років"
Батьки дізнаються, які найважливіші вміння набуває малюк з допомогою різних видів ігор.Ваш малюк підростає, а отже його ігротека повинна змінюватись, а гра ставати складнішою. Ось чому батькам так важливо мати уявлення про існуючі види сучасних розвиваючих ігор.
вівторок, 15 січня 2013 р.
Перинатальні матриці Станіслава Грофа
Сучасні психологічні дослідження довели, що фундамент нашого характеру
і світосприйняття закладається ще у
внутріутробний період, а також в період появи на світ.Теорія перинатальних
матриць Станіслава Грофа – лише одна із спроб це описати. На щастя програма,
закладена пологовими матрицями, піддається корекції. Причому в будь-якому віці!
Перша матриця: від
зачаття до першої перейми. Це матриця гармонії і блаженства.
Друга матриця: від
початку перейм і до потужного періоду. Цю матрицю, перефразуючи Станіслава Грофа, можна назвати :
О!!!Як тут тісно!
Третя матриця : коли
перша серйозна перешкода позаду і малюк вірить в те, що все в житті
відбувається до кращого. Цю матрицю можна назвати так: Мені час в дорогу.
Четверта матриця: від
народження і до 7-го дня життя. Назвемо її так –А ось нарешті і я!
Дітки, народжені в результаті кесаревого розтину, позбавлені
такого важливого досвіду як боротьба та
долання перешкод. Вони часто бувають або цілком
позбавлені природнього інстинкту самозбереження або, навпаки,
несміливими, нездатними проявляти самостійність. Психолог порадить батькам як
компенсувати досвід пропущених пологових
матриць.
Буває часом так, що жінка налаштовується на природні пологи,
але щось йде не по плану. Не хвилюйтесь і не звинувачуйте себе в тому,
що ви “погана” мама. Головне пам’ятайте – будь-яка негативна
програма піддається корекції! Просто вкладайте свою любов і працю в обставини,
що склалися, і вони поступово будуть змінюватись в кращу сторону. Повноцінним грудним вигодовуванням до року, хорошим
доглядом і любов'ю можна компенсувати негативні перенатальні матриці. І любляча
мама знає і відчуває це і без всяких теорій.
четвер, 10 січня 2013 р.
Колискові - і не тільки...
В книгарнях є чудова книжечка Лесі Горової з авторськими піснями відомої співачки. До книжечки додається диск з піснями.
Підписатися на:
Дописи (Atom)