Тернопіль: фахівці з Німеччини навчали наших психотерапевтів
Психотерапевти з Німеччини – Ulrike Hinsch та Anke Seitz два дні проводили у Тернополі семінар для психотерапевтів зі всієї України.
Йшлося саме про піскову терапію та її застосування у роботі з дітьми.
- Даний семінар – частина масштабного проекту, - каже психотерапевт-груповий аналітик, член Асоціації психотерапевтів і психоаналітиків України Владислав Газолишин. – Ми нині перебуваємо десь посередині курсу. Беруть в ньому участь різні фахівці. Щоразу до нас приїздять нові викладачі. Цього разу це – Ульріка та Анке. Вони практикуючі спеціалісти, тож їхній досвід для нас є дуже цікавим.
Німкені ділилися здобутками з фахівцями зі всієї України. Серед них були не лише місцеві психотерапевти, а й зі столиці, півдня України та сходу.
До речі, нашому журналісту вдалося поспілкуватися із німецькими фахівцями з піскової терапії. Причому розмова із психотерапевтами не обмежувалася суте цією темою. Незабаром наші читачі зможуть дізнатися, що думають німці про психологічні особливості людини сучасної і про українців зокрема. Наперед дякуємо перекладачу – Ірині Мамчур за допомогу, яку вона надала при спілкуванні з іноземцями.
- У жодному разі не ставайте схожими на нас – німців, - радить Anke Seitz. – Західне суспільство – надто індивідуалістичне. Через це воно багато втрачає…
На фото:
крайня зліва - Dr. med. Ulrike Hinsch – лікар-педіатр, психотерапевт, навчальний тренер з піскової психотерапії, член міжнародної асоціації піскової ігрової психотерапії (Pediatrician, Psychotherapist, Teaching member, Sandplay Therapy DGST ISST),
крайня справа - Anke Seitz - психолог, психотерапевт, юнгіанський психоаналітик, навчальний терапевт з піскової психотерапії, член міжнародної асоціації піскової психотерапії (Psychologist, psychotherapist, Jungiananalyst) TeachingmemberinSandplayTherapy DGST/ ISST
Усі учасники міжнародного проекту з піскової психотерапії. Вони приїхали у Тернопіль з різних куточків України.
Довідка
Поняття "терапії піском" запропонував ще Карл Юнг - психотерапевт, засновник аналітичної психотерапії. Воно описане представниками юнгіанської школи (Д.Калфф, Е.Нойман, Е.Вейнріб, інші). Основний принцип "терапії піском"полягає у використанні піску, води і спеціальних атрибутів (дерев’яного ящика чітко визначеного розміру – пісочниці та набору дрібних іграшок).
Перший досвід використання піскової терапії стосувався дітей із мовленнєвими, інтелектуальними, афективними та поведінковими порушеннями, як невербальний вид терапії з метою дати відчуття безпеки знаходження у середовищі. Тепер цей метод використовують без будь-яких обмежень для усіх: і дорослих, і дітей (від 3 років).
У ході творчої гри з піском активізуються самозцілюючі резерви дитячої психіки. Пісок поглинає негативну психічну енергію людини, стабілізує її емоційний стан і гармонізує психоемоційне самопочуття дитини.
"20 хвилин"
Немає коментарів:
Дописати коментар