Алла Тимчак -Sandplay терапевт, психолог

Алла Тимчак  -Sandplay терапевт, психолог

Вітаю вас на моєму блозі!Welcome to my blog!

Відкрита до співпраці з усіма, хто займається питаннями відповідального батьківства, підготовки до партнерських пологів,пропагуванням екологічного грудного вигодовування,раннім розвитком дитини, сімейним консультуванням./I am eager to cooperate with anyone who deals with issues related to responsible parenthood, partner birth preparation, promotion of ecological breastfeeding, early development of children and family counseling.

понеділок, 29 листопада 2010 р.

Навчальний курс для інструкторів

У Львові відбувся надзвичайно цікавий курс для інструкторів з підготовки до пологів та консультантів з грудного вигодовування. Навчання проводили спеціалісти обласного перинатального центру та регіональний центр підтримки лактації та грудного вигодовування.
Спеціалісти провели майстер -класи з підготовки до пологів та з практичних навичок грудного вигодовування, в малих групах відпрацювали можливі труднощі вигодовування і дали поради як їх уникнути. Інструкторам подарували чудові матеріали для використання у школах підготовки до пологів.

неділя, 21 листопада 2010 р.

Позитивний план пологів

В "Школі мами і тата" розпочались заняття в групах вихідного дня. Тут ви зможете підготуватись до пологів( партнерських пологів). Після циклу практичних занять ви зможете пройти заняття з арттерапії "Мій позитивний план пологів". Також працюють групи для батьків, які вже виховують малюків ( програма " Ефективне батьківство"). Попередній запис за телефонами: 097-572-98-77 або 42-52-60.

School of Mother and Father started to have classes for groups over the weekend. There you will have a chance to prepare for labor (partner delivery). After a series of practical classes you will have a chance to attend art-therapy class "My positive plan for delivery". The groups for parents who already have kids ("Effective parenthood") are open as well.

вівторок, 12 жовтня 2010 р.

міжнародна науково-практична конференція "Арт-терапія:іноваційний простір для підтримки фізичного, психічного та духовного здоров"я людини"

Мета конференції: поширити міжнародний та вітчизняний досвід застосування арт-терапевтичних технологій в освіті, медичних закладах, соціальних проектах і програмах , а також надати можливість викладачам, аспірантам та науковій громадськості презентувати результати досліджень з арт-терапії.
Напрямки роботи:
1.Арт-терапія в медичних закладах.
2.Арт-терапія в освіті.
3.Арт-терапія в соціальних програмах і проектах.

Відвідала майстер-класи з арт-терапії, з перинатальної психології, ресурсної арт-терапії, драмотерапії,психодрами у корифеїв з Санкт-Петербургу та Москви. Найбільше вразив майстер-клас про вплив негативних спадкових(психологічних та фізіологічних) програм на розвиток дитини та майстер-клас з тілесно-орієнтованої терапії з елементами спонтанної драмотерапії.

пʼятниця, 1 жовтня 2010 р.

Школа на Пирогова стає все більш популярною

Група мамів з дітьми пройшла підготовку в нашій школі. Деякі з них виявили бажання продовжити навчання. але вже за іншою програмою. Тому ми вирішили проводити також навчання для батьків. Діток в цей час прийдеться залишити вдома з бабусею( як добре. що на світі є бабусі:)Завданням цієї групи буде особистісне зростання батьків, психологи будуть навчати як створити оптимальне розвивальне середовище для свого малюка з врахуванням вікових особливостей. Будуть використовуватись методи арттерапії, тілесно-орієнтованої терапії, казкотерапії, музикотерапії, танцювальної терапії та ін.

пʼятниця, 3 вересня 2010 р.

Мрія здійснилась!!!

Мрії багатьох молодих пар, які проходили в мене підготовку до партнерських пологів
здійснились!"Школа мами і тата" відкрилась!Ми довго не могли знайти приміщення, яке б відповідало нашому задуму. Адже атмосфера для проведення занять подружніх пар з психологами є надзвичайно важливою.Після занять жінки дякували нам - і зал,і тематика пропонованих спеціалістами занять їм дуже сподобались!
Заняття будуть проводитись для подружніх пар, які готуються до партнерських пологів, а також для батьків з дітьми(використання технік з арттерапії,казкотерапії, візуалізація,тілесно-орієнтованаої терапії, релаксації, робота з кольоровим піском та ін.)Попередній запис.

середа, 4 серпня 2010 р.

School of Motherhood and Fatherhood opens on September,2 at 4:45p.m.
Conducted by candidate of Psychological Sciences Helena Tiunova and partner delivery instructor Alla Tymchak Topics:"Personal maturity of parents" and "Psychologocal supervision of family while expecting a baby".

Школа мами і тата - відкриття 2 вересня 0 16.45

Попередній запис Контактні телефони - 097-572-98-77 або 098-463-95-80 Заняття будуть відбуватися у вівторок о 16.45 і четвер 16.45.вул. Пирогова 2а(4 поверх) -біля філармонії.
Ведучі - Тіунова Олена Володимирівна, канд.психол.наук, викладач ТНПУ ім.В.Гнатюка, розробник навчальних курсів для психологів "Психологія материнства", "Основи теорії і практики арт-терапії", практикуючий психолог, автор та співавтор книг для батьків та майбутніх батьків "Я - майбутня мама" (Тернопіль, 2008), "Конструктивна взаємодія батьків і дітей як основа їх фізичного та психічного здоров"я"(Ужгород, 2008), "Сімейне виховання, освітній тренінг для батьків" (Тернопіль, 2008) та Тимчак Алла Михайлівна -інструктор з підготовки до партнерських пологів, автор проекту "Школа мами і тата"(підготовка до партнерських пологів, супровід вагітності, гімнастика для вагітних), 11 років індивідуального і групового консультування в міжнародному фонді.
Заняття будуть йти у двох напрямках -
перший напрямок" Особистісна зрілість батьків"робота з зображувальним матеріалом(малювання, колаж.ліплення, створення спільних малюнків, маскотерапія та ін.) , танцювальна рухова терапія, казкотерапія, візуалізація, ранній розвиток дитини, усвідомлене батьківство.
другий напрямок"Психологічний супровід сім"ї в період очікування дитини"(психологія і фізіологія пологів, підготовка до партнерських пологів, догляд за новонародженим, екологічне грудне годування, післяпологове відновлення, навички масажу і слінгоносіння, зустрічі з педіатрами і гінекологами, вправи на взаємодію, рольові ігри, елементи арттерапії, гімнастика, вправи на фітболі)Після кожного заняття бажаючі зможуть взяти напрокат диски та літературу відповідної тематики.

понеділок, 2 серпня 2010 р.

Запрошуємо на тренінг для молодих батьків

Незабаром розпочнеться інформаційно-практична програма для молодих батьків. Теми і розклад тренінгів будуть опубліковані на блозі.
Вашому малюку вже 20 днів? Ви можете самостійно виготовити для нього іграшку і розвивати його зорове сприйняття.Скористайтесь наступною інформацією.
До цього часу не відомо чи сприймає кольори новонароджений. Але добре відомо, що у віці трьох неділь малюк відрізняє навіть близькі кольори: червоний, оранжений, жовтий і т.д.Тому батьки самостійно можуть виготовити яскравих метеликів з кольорового гофрованого(або складеного гармошкою) паперу розміром не менше 7 см. Метелики підвішуються почергово на відстані 60-70 см від грудей дитини, яка лежить в цей час на спині. Приверніть увагу малюка до "метелика", обертаючи його за ниточку, якби підставляючи його під погляд дитинки. Незабаром ви помітите, що малюк майже не затримує на ньому погляду. Значить знайомство з кольором відбулося! Одразу змініть колір "метелика".Продовжуйте міняти колір "метелика", поки малюк не ознайомиться з усіма кольорами. Найулюбленіші кольори для малюків -червоний та оранжевий. З їх допомогою, як правило, можна заспокоїти дитину навіть при сильному приступі плачу.

четвер, 10 червня 2010 р.

день відкритих дверей для молодих батьків

Восени розпочнеться тренінгова програма для молодих батьків і для тих, хто очікує на народження малюка. З програмою тренінгу ви зможете незабаром ознайомитись на цьому блозі. Програму будуть проводити психолог та інструктор з підготовки до партнерських пологів. Обидва спеціалісти мають багаторічний досвід роботи в цій галузі. Перша зустріч відбудеться в липні. Слідкуйте за новою інформацією.Місце проведення тренінгів вкажемо дещо пізніше.

Training program for young and expectant parents will start in fall. You will be able to learn more about this program on this blog in the nearest future. This program will be conducted by psychologist and partner delivery instructor. Both specialists have many years of experience in this field. First meeting will be in July. You can call me at 80975729877 or write me. My address
atymchak@gmail.com

неділя, 6 червня 2010 р.

Подружні стосунки після пологів

Якщо в своїй сім"ї молодий чоловік не отримав належної підготовки по догляду за дитиною, то молода дружина може компенсувати цей брак виховання. Вона має допомогти чоловікові стати батьком. А для цього, дорогі молоді мамочки, частіше залишайте дитину з татусем, давайте малюка йому на руки, доручайте якомога більше справ по догляду за дитиною, залучайте до купання тощо.Дружина повинна дати чоловікові зрозуміти, що вона не забула про нього. Перші місяці, звісно, матуся перебуває весь час з малюком. Але згодом знайдіть можливість приготувати  романтичну вечерю ,вийти  з дому в гості, до театру.Романтика не повинна зникнути з подружніх стосунків.

Поява дитини вимагає серйозної перебудови всієї  сімейних стосунків. Деякі молоді батьки виявляються не готовими до цього. Можливі чотири варіанти такої перебудови:

1. чоловік повинен "вирости" і перетворитися на дорослого, що бере на себе відповідальність за благополуччя сім"ї.

2. дружина бере на себе подвійне навантаження, ставши матір"ю "двох дітей", дітей, які ділять між собою  її любов і турботу. Це, на жаль, найрозповсюдженіший варіант, що призводить до серйозних перевантажень жінки(синдром загнаної домогосподарки).

3.дружина віддає перевагу справжній дитині перед умовною і повністю свою любов віддає їй.(чоловік відчуває себе ображеним -замість симбіозу "чоловік-дружина" виникає тісніший зв"язок "матір-дитя")

4. при збереженні попередніх подружніх стосунків дитина витісняється на перефирію сім"ї і сприймається як перешкода подружньому коханню(має сумні наслідки як для дитини, так і для сім"ї)

неділя, 23 травня 2010 р.

Психологія вагітності

В своїй праці " Психологія жінки"Олена Дойч вперше висловила думку про вплив на вагітність власного ембріонального досвіду жінки. В 70-х роках 20ст. психоаналітик С.Фанті пояснив існування ембріональної стадії розвитку людини. Ця концепція , по-перше, дала можливість пов"язати всі наступні стадії з загальним джерелом, а по-друге, висунути ідею про те, що жінка, завагітнівши. "згадує" і відтворює на органічному рівні свій стан як внутріутробної дитини,а на психологічному -стан своєї матері. Представники мікропсихоаналізу(Фанті, Марконе) вважають, що початок розвитку майбутнього відношення матері до дитини закладається ще внутріутробно на основі перших емоційних конфліктів матері з плодом.

Батьківські ролі в житті хлопчика

Ролі батька і матері в житті хлопчика у кожному віковому періоді різні і диференційовані. Так, у віці немовляти головна роль  -материнська. Дитина в цей час залежить від неї і психологічно, і фізіологічно. В ранньому дошкільному віці хлопчик вчиться  спілкуватись з батьком, наслідує його.Хлопчик-підліток з різних проблем контактує то з мамою, то з батьком: мати відповідає за  емоційну сферу, а батько - за реалізацію сина в житті.( читайте більше Л.Б.Шнейдер "Психологія сімейних стосунків")

четвер, 29 квітня 2010 р.

Ігротека для малюка:в певний час -певні ігри

На початку 20 століття американський психолог Стенлі Холл дав дуже точну характеристику значення гри в житті дитини :" Гра є ,по суті, ростом організму."Він, до речі. перший заснував журнал. присвячений дитячому розвитку.Для того, щоб наповнити життя дитини різноманітною і корисною для її розвитку діяльністю, необхідно від самого народження навчати малюка різним іграм з різними іграшками. Так, зорова система найбільш інтенсивно формується і розвивається саме в перші пів року життя дитини.Тому навіть кількома хвилинами бадьористі немовляти потрібно скористатися і надати маленьким очкам необхідну сенсорну інформацію.Вже через кілька годин після народження малюк здатний здійснювати стрибкоподібні рухи очима в бік предмету, що переміщають перед його очима. Але тільки через тиждень-два він зможе слідкувати за рухами іграшки деякий час. А ось ще одна порада молодим батькам Краще, якщо поява  іграшок в ігротеці малюка буде відбуватись в такій послідовності:

Тренажери сенсорно-рухові

Образні і сюжетні іграшки

Вкладки одна в іншу

Пірамідки

Вкладки в рамку

Конструктори

Абаки

Шнурівки і велике намисто

Мозаїка

Набори для активних ігор

Трансформери

Настільні ігри

Багато з запропонованих іграшок батьки зможуть виготовити самостійно.

Більше прочитайте в книзі И.В. Малышева "Развивающие игры для малышей!(Санкт-Петербург "Азбука-классика"2009) Якщо не маєте можливості придбати книгу. можете взяти її у моїй бібліотеці .

пʼятниця, 16 квітня 2010 р.

Вік немовляти -від 2 місяців до року.

Дитина починає виявляти перші форми впливу на дорослого. Дуже швидко її голосові реакції набувають характеру емоційно-активного заклику, схлипування перетворюється на поведінковий акт, спрямований на дорослу людину. Це ще не мова, а тільки емоційна реакція. Спілкування в період немовляти повино бути емоційно позитивним.Завдяки цьому в дитини створюється позитивний тонус, що є ознакою її фізичного і психічного здоров"я. Чим багатший світ позитивних емоцій, тим більше вона має можливостей для дій з предметом, взаємодії з дорослим. Тому будь-яка ситуація, за якої немовля отримує позитивні емоції. не менш важлива для його життя. ніж якісне харчування чи свіже повітря і тепло.
Перші прояви спілкування починаються без слів під час годування, коли дитина кладе свою ручку мамі на груди і намагається заглянути в очі. До 6-7 місяців форми взаємодії значно розширюются.Навіть плач немовляти набуває різноманітних відтінків -плач від страху, від дискомфорту, плач-заклик. Перші "запитання", які задає дитина дорослому, виражаються у формі дії, погляду. жесту. Зрозуміти їх можна тільки в ситуації дії. Виконання прохань немовляти,його звернень до дорослого є новою формою діалогу, яка з"являється наприкінці першого півріччя.
Найнебезпечнішим і найвразливішим є вік від 6 до 12 місяців,оскільки немовляті особливо необхідне спілкування з дорослим, людське тепло. У цей період дитину аж ніяк не можна позбавляти спілкування з мамою.А якщо це неможливо, необхідно подбати про спілкування її з іншою людиною. Здатність дитини любити тих, хто її оточує, залежить від того, скільки любові і в якій формі вона отримує.
Розвивайте здібності малюка спостерігати за оточуючим світом. Для цього постійно надавайте йому все більш складну сенсорну інформацію. Ви можете відвідати тренінг для молодих батьків, де вас навчать як розвивати малюка в цей період. Записатись на тренінг можете на блозі, залишивши контактний телефон в коментарях або зателефонувати мені чи надіслати повідомленя на електронну пошту.

Комплекс пожвавлення новонародженого

Умовна емоційна реакція, якою є усмішка, з"являється на другому місяці життя новонародженого при звучанні людського голосу або у зв"язку з появою у полі зору дитини знайомої людини.Усмішка є зверненням до близької людини, впізнаванням її, радістю відкриття іншої людини. Вона супроводжується мімікою,жвавими рухами, гулінням. поверненням голівки до дорослого. Усе це становить цілий комплекс проявів, який називається комплексом пожвавленя. Поява його у цей період свідчить про нормальний психічний розвиток.Це початок психічного життя, свідчення того, що склалася сприятлива соціальна ситуація розвитку. В психології вона називається ситуацією МИ, єдністю матері та дитини. Суть її полягає в тому, що вся активність дитини вплетена в життя і діяльність дорослого, який доглядає за нею.Новонароджений швидко вчиться розрізняти знайомі та незнайомі обличчя, стежити за рухами дорослого. Експерименти підтверджують вибіркову спрямованість дитини на різні зображення: якщо їй пропонують кілька зображень, то людське обличчя вона розглядає найдовше.Фізіологічним завершенням цього періоду є поява зорового і слухового зосереджень, можливість формування умовних рефлексів на зорові і слухові подразники.

четвер, 15 квітня 2010 р.

Розвивайте у свого малюка почуття довіри з моменту народження.

За Еріксоном наріжним каменем формування здорової особистості є загальне почуття ДОВІРИ.Немовля, яке має базальне почуття" внутрішньої визначеності" сприймає соціальний світ як безпечне. стабільне місце, а людей як таких. що піклуються про нього  і є надійними. Це почуття визначеності лише частково усвідомлюється в цей період. Згідно Еріксону, ступінь розвитку у дитини почуття довіри до інших людей і до світу залежить від якості материнського піклування, яке вона отримує.Почуття довіри не залежить від кількості їжі чи від проявів ніжності . Воно більш пов"язане зі здатністю матері передати своїй дитині почуття постійності, впізнаваємості, надійності. Перша важлива психологічна криза пов"язана з якістю материнського догляду. ЇЇ причина -ненадійність матері, її відкидання своєї дитини. Це сприяє появі у малюка страху, підозри і переживань щодо свого благополуччя.Все це буде проявлятись  у всій повноті на більш пізніх стадіях  розвитку особистості.Почуття недовіри може посилитись тоді, коли мама обирає для себе кар"єру(або щось інше) замість свого малюка.Також батьки, які дотримуються протилежних підходів до виховання або ті, чия система цінностей перебуває в протиріччях з загальноприйнятими  цінностями в даній культурі, створюють для дитини атмосферу невизначеності, в результаті чого в неї з"являється почуття недовіри.Згідно Еріксону, поведінковими наслідками такого неблагополучного розвитку є гостра депресія у малюків і паранойя у дорослих. Отже, адекватне вирішення кризи довіри має важливі наслідки для розвитку дитини в майбутньому.Шлях набування базальної довіри універсальний для різних суспільств -людина довіряє соціуму подібно до того, як вона довіряє власній матері, ніби вона ось-ось повернеться і нагодує її в потрібний час їжею, яка їй найбільш потрібна в цей час. (Л.Хьелл,Д.Зиглер"Теории личности")

неділя, 11 квітня 2010 р.

Криза народження

Коли пуповину перерізано, немовля отримує свободу,але фізіологічно втрачає матір. Щоб ця втрата не була надто тяжкою, абсолютно необхідною є присутність матері з перших хвилин життя дитини.Відчуття її тіла,запаху,голосу,биття її серця -все це пов"язує дитину з внутрішньоутробним життям і полегшує її прихід у цей світ

Перша іграшка дитини - її ручки та пальці(3-4 місяці)Малюк пізнає навколищній світ через своє тіло. Чим більше дитина рухає своїми пальчиками, тим більше розвиваються
мозкові структури.

четвер, 8 квітня 2010 р.

4D Ультразвук

http://www.lifeissues.org/ultrasound/4Dindex.htm

Тут ви зможете побачити як поводиться малюк в утробі мами в 11, 25,27, 33 тижні вагітності.

пʼятниця, 1 січня 2010 р.

пройдіть тест на післяпологову депресію

Основна різниця між «сумом» материнства і післяпологовою депресією полягає в тому, що депресія часто потребує медичного спостереження і лікування. Психотерапія, групи підтримки і ліки допомагають боротися з цим станом. Якщо бажаєте пройти тест на післяпологову депресію , приходьте в кабінет психолога в обласному перинатальному центрі" Мати і дитина"(направо по коридору від приймального відділення вагітних)