Алла Тимчак -Sandplay терапевт, психолог

Алла Тимчак  -Sandplay терапевт, психолог

Вітаю вас на моєму блозі!Welcome to my blog!

Відкрита до співпраці з усіма, хто займається питаннями відповідального батьківства, підготовки до партнерських пологів,пропагуванням екологічного грудного вигодовування,раннім розвитком дитини, сімейним консультуванням./I am eager to cooperate with anyone who deals with issues related to responsible parenthood, partner birth preparation, promotion of ecological breastfeeding, early development of children and family counseling.

пʼятниця, 28 грудня 2012 р.

Щасливого Нового року та Різдва Христового в колі сім'ї


Вітаю всіх відвідувачів Школи мами і тата з святами, що наближаються. Бажаю всім, що очікують на народження малюка, легких пологів. Насолоджуйтеся вповні щастям сімейного життя:)))
Натисніть на ручки ангелочка і отримаєте подарунок на свята http://kards.qip.ru/images/flash/8e/02/654.swf

середа, 26 грудня 2012 р.

Підготовка молоді до подружнього життя






На сьогодні психологічна підготовка до материнства більшою мірою орієнтована на роботу з майбутніми батьками( в період очікування дитини). Хоча, на мою думку і думку багатьох психологів, таку підготовку слід здійснювати набагато раніше. Одним із сприятливих для цього періодів є рання юність.Адже саме цей період характеризується становленням ціннісної сфери, зорієнтованістю особистості на майбутнє. Якщо в  Тернополі заняття з молоддю в більшості шкіл проводяться, то в районах області таке спілкування рідкість. Працюючи психологом-консультантом по роботі  з підлітками в районах Тернопільської області в міжнародному благодійному фонді "Світ дітей", щоразу переконуюсь, що старший підлітковий вік - це сензитивний період для сприймання інформації, що стосується питань інтимно-особистісних стосунків з протилежною статтю.Окрім лекцій, в роботі з підлітками найкраще використовувати інтерактивні та арт-терапевтичні методи, яких достатньо  в арсеналі психологів.

субота, 15 грудня 2012 р.

Розвиток дитини раннього віку: з батьками до гармонії.



Розвиток дитини раннього віку - першооснова майбутньої гармонійної особистості. На заняттях майбутні батьки можуть дізнатись про ефективні прийоми, форми, моделі спілкування в сім"ї, отримають рекомендації стосовно розвитку дитини раннього віку.Психолог розповість батькам про вікові особливості психічного розвитку дитини. Пари, які очікують на народження малюка, зможуть на практиці побачити як можна створювати розвиваюче середовище  для дитини.

пʼятниця, 14 грудня 2012 р.

Розвивальні заняття для батьків з дітьми раннього віку( 2-4 роки) Субота,центр "Бебіко", попередній запис


У програмі:
Ранній розвиток дитини
 Створення психологічно та емоційно-комфортного середовища для розвитку дитини. Арт-терапія для дітей. Роль гри та іграшки в житті дитини. Казкотерапія.


Усвідомлене батьківство
Як спілкуватися з дитиною. Ритми в житті дитини. Особливості вибору адекватного стилю виховання. Розвиток емпатії. Налагодження емоційного контакту з дитиною.
Розвиток особистісної зрілості батьків, Гармонізація особистості батьків, розвиток самоусвідомлення за допомогою арт-терапії.

середа, 12 грудня 2012 р.

Школа мами і тата ( дитячий центр "Бебіко")

Вагітні жінки та майбутні татусі  мають можливість підготуватись до партнерських пологів і життя з малюком в центрі "Бебіко"(біля будинку побуту "Роксолана").Тут ви зустрінетесь з подружніми парами, які вже виховують малюків. Практичний психолог дасть поради  батькам як не втратити рівновагу в стосунках з дитиною в нелегкі періоди вікових криз. Ви дізнаєтесь про роль казки у розвитку дитячої емоційності і про те , чому одна і таж казка може бути заспокійливою для дитини 1-1,5 років, але викликати тривогу у дитини 2-2,5 років, а для дитини 3років ця ж сама казка не тільки не корисна, а й шкідлива.
Як почати грудне вигодовування, як і коли відлучати  дитину від грудей, як привчати малюка до горщика і ще багато цікавого ви зможете дізнатись у нашому центрі. Завжди раді зустрічі з вами!

пʼятниця, 7 грудня 2012 р.

Слінги для двійняток:)))

За кордоном в слінгу носять і двійняток. Ще один спосіб заощадити кошти - нема потреби відвідувати фітнес-центр. Мама дуже швидко відновить свою фізичну форму після пологів:)))

неділя, 2 грудня 2012 р.

Таблиця шкідливих харчових добавок

Бережіть здоров"я - харчуйтесь правильно

пʼятниця, 16 листопада 2012 р.

Мистецтво народжувати


Два тижні підвищення кваліфікації на кафедрі акушерства та гінекології в Києві утвердили мене в думці, яка давно вже знайшла  підтвердження в житті: ставлення жінки до пологів істотно впливає на їх успішність та переживання болю під час перейм. В Києві вагітні жінки, які планують партнерські пологи, обов"язково проходять підходять підготовку до пологів в кваліфікованих спеціалістів.Після таких занять чоловік не розгубиться у важливий момент - адже він добре знає в чому полягає його допомога у пологах. Лікарі добре знають свою справу і володіють мистецтвом акушерства, а завдання вагітної жінки -оволодіти мистецтвом народжувати. І прекрасно, якщо помічником в цьому буде коханий чоловік. Адже пологи є механізмом, який визначає характер психоемоційних реакцій і поведінку людини. А перинатальний період є ключовим у формуванні психіки та свідомості дитини.

Заняття для подружніх пар з підготовки до партнерських пологів у Школі мами і тата будуть відбуватись щосуботи о 12 год.в дитячому центрі "Бебіко"( біля будинку побуту" Роксолана").
Попередній запис за тел. 0975729877

субота, 13 жовтня 2012 р.

Тернопіль: вагітним варто гратися у піску, каже психолог




Аби дитя народилося здоровим, молода мама має себе правильно налаштувати. Розмови – замало. Потрібні заняття з психологом. І вони у пологовому - безкоштовні.
- Мені – 45. До пологів уже готується моя донька, - каже тернополянка Марія Муран. – Боюся за неї ще більше, ніж колись переживала за себе…
Жінка досі зі страхом згадує, як 22 років тому виношувала дитину, а потім важко її народжувала. Каже, що кілька останніх днів перед пологами проплакала, а повернувшись додому із пологового, постійно була у поганому настрої.
- Співчуваю пані Марії. Так, 20 років тому психологічній підготовці молодої матері до пологів приділяли недостатньо уваги, - каже перинатальний психолог Алла Тимчак. - Тепер – усе по-іншому.
Жінкам потрібна різна допомога
Алла Тимчак 14 років консультує жінок індивідуально, проводить сімейні та групові заняття. Надає психологічну підтримку під час вагітності, пологів та у післяпологовий період.
- Коли ми лише починали запроваджувати програми підготовки до партнерських пологів, на заняття просто приходили вагітні зі своїми чоловіками, - каже вона. – Усі сідали в коло. Ми разом спілкувалися, дивилися спеціальні фільми. Згодом почали практикувати арт-терапію - терапію мистецтвом.
Тепер цим терміном, як каже психолог, позначають усі види занять творчістю, які проводять фахівці у лікарнях з діагностичною та терапевтичною метою.
- Нині підхід до роботи з вагітними змінився, - продовжує психолог. – Працюючи у відділенні патології, я помітила, що одна група жінок готова до традиційного сприйняття матеріалу, інша – почувається під час таких занять тривожно. Тож потрібно проводити психодіагностику, індивідуальні заняття.

Тому тепер формують різні групи підготовки до пологів. Для жінок, які практично здорові та очікують дитину у комфортному середовищі, - одні. Для майбутніх мам, психоемоційний стан яких слід гармонізувати, - інші.
Допомагає лише піскотерапія
Дев'ять місяців для того природа і дає, щоб жінка весь цей період стежила за своїм фізичним здоров'ям, відвідуючи лікаря-гінеколога, терапевта, кардіолога тощо, а також - за своїми психоемоційними станами. Велика ймовірність, що вагітність пройде без особливих проблем, якщо жінка себе правильно на це налаштує.

- Звісно, є різниця, якщо дитину чекає жінка, яку підтримують чоловік і родина, і жінка, яка почувається одинокою впродовж вагітності, - визнає Алла Тимчак. – У таких випадках ми підбираємо різні програми.
Рідко, але трапляється, коли вагітну надто часто переслідують нав’язливі думки, страхи, які не мають під собою реального підґрунтя, тобто фобії. Якось лікар-гінеколог направила до психолога вагітну, яка не могла пояснити свого стану. Після бесіди психолог порадила вагітній проконсультуватися у психотерапевта або психіатра. Утім, психіатр сказав, що усунути подібні стани під час вагітності – складно, бо без ліків не обійтися, а жінкам в очікуванні вживати такі препарати не бажано.
- Саме таким, як ця пацієнтка, можна запропонувати відвідувати індивідуальні заняття з піскової терапії, - пояснює психолог. – Цей метод дає унікальну можливість пізнавати свій внутрішній світ за допомогою піску, великої кількості мініатюрних фігурок і відчуття свободи та безпеки, захищеного простору, які прагне створити психолог для своїх клієнтів.
Наша співрозмовниця вже переконалася, що цей метод є дійсно ефективним. Однак все врешті залежить від того, наскільки відповідальною є сама вагітна. Та пацієнтка приймала гомеопатичні ліки, які приписав їй психотерапевт, і раз в тиждень протягом усієї вагітності приходила на індивідуальні консультації до психолога. Пологи у неї минули нормально, із застосуванням мінімуму медикаментів. Дитинка здорова.
Усі заняття - безкоштовні
Заняття із психологом, як каже пані Тимчак, – добровільна справа.
- Арт-терапію, музикотерапію, казкотерапію чи піскову терапію пропонують, зважаючи на покази. Ми нічого жінкам не нав’язуємо, - продовжує психолог. – Я просто приходжу у палату, де жінки лежать на так званому збереженні, і кажу: "Якщо хтось бажає, можете відвідати заняття з арт-терапії. Коротко пояснюю, що це таке". Прийти до нас можуть і жінки, які просто стоять на обліку. Їм кажуть про це дільничні гінекологи.
Дехто до психолога приходить за порадою подруг, знайомих. Сеанси є як індивідуальними, так і груповими. Різні вони і за тривалістю. Наприклад, індивідуальне заняття із піскової терапії - 50 хвилин. Групова арт-терапія, в якій беруть участь 8-10 вагітних, може тривати і довше. Причому всі ці заняття у робочий час психолога – безкоштовні для жінок.
- Іноді майбутні мами у патології лежать по кілька місяців, - додає психолог. – Зберігати увесь цей час спокій і нормальний психоемоційний стан – важко. Для цього насамперед і потрібна наша допомога. Окрім того, саме арт-терапія та піскова терапія показана жінкам, які свого часу втратили немовля. Їм перед новими пологами я дуже рекомендую пройти кілька занять із психологом.
До речі, на заняттях із жінками психолог говорить і про період, що настає після пологів. Розповідає їм що таке материнська меланхолія, післяпологова депресія.
- Часто чую від жінок після такого заняття: "Ой, а у мене такий стан був після перших пологів. Мені соромно було комусь про це розповідати…", - пригадує психолог. - Тому у разі виникнення подібних проблем, жінки знають, що потрібно звертатися за допомогою. Буває, жінка спершу приходить на групове заняття, а потім просить, аби я з нею попрацювала індивідуально. Сам-на-сам їй просто легше говорити про якісь особистісні проблеми.
Із висновками не поспішають
Під час арт-терапії психолог працює за двома основним програмами: "Позитивний план пологів" і "Образ дитини". Якщо є відразу кілька жінок, які проявляють тривожність у поведінці, мають страхи – перед пологами, білими халатами тощо, Алла Тимчак підбирає для них інші програми. Причому вагітні можуть обирати, чим саме вони займатимуться. Хтось малює, комусь подобається ліпити з пластиліну, інші, наприклад, – вчаться робити ляльки-мотанки. Причому не йдеться про створення шедевру. Головне – аби жінка цілком виразила в цій роботі свої почуття, переживання.

- Піскова терапія підходить також і для групової роботи, - продовжує психолог. – Причому нічого не проголошую "на публіку". Індивідуальні консультації, якщо є така необхідність, відбуваються після групового заняття.
Часто через створені у піску картини вагітні "розповідають" про такі проблеми, які словами описати не можуть. Психолог бере це все до уваги, але з висновками не поспішає.
- Якось на арт-терапію прийшла жінка, яка все малювала чорним олівцем, - пригадує Алла Тимчак. – Можна було подумати, що такий вибір спричинений якоюсь трагедією, серйозною проблемою. Однак виявилося, що майбутня мама – художник-графік і їй просто подобається малювати чорним олівцем.
Аби докопатися до причини проблем, поряд з психодіагностикою, психологи проводять бесіди. Алла Тимчак погоджується, що наявність духівника – ідеальний варіант для будь-якої людини, яка потрапила в скруту. Утім, далеко не всі обирають цей спосіб зцілення душі.
- Дехто розповідає про себе стільки, що мусиш перебити. Адже тоді на груповому занятті інші жінки не можуть і слово вставити. Але є жінки, які не можуть проговорити свою проблему, - каже психолог. - Їм я рекомендую відвідати заняття з піскової терапії. Адже пісок – древній матеріал. Коли жінка бере його в руки, вона себе наче в дитинство повертає.
Найкращий час для примирення
Майбутні мами схильні поводитися, як діти. Їм хочеться, щоб їх хтось погладив, пригрів. Тому, на думку психолога, це – найкращий час для примирення з рідними.
- Знову стають дуже важливими стосунки вагітної із її матір'ю, - каже психолог. - Інколи на заняття "Школи материнства" вагітні приходять із мамами. Я це завжди заохочую.

При підготовці до партнерських пологів фахівці працюють і з чоловіками.
- Це дає не лише знання, а й допомагає подружжю підготуватися до майбутнього психологічно, - каже пані Тимчак. - До речі, я не схильна показувати під час занять фільми із процесом пологів. Багатьох такі зйомки травмують. Не всі жінки здатні спокійно таке переглядати. До того ж, на плівці – пологи іншої жінки. У вас вони можуть бути зовсім не такими…

До речі, наразі у перинатальному центрі триває ремонт. Незабаром там обладнають кабінет психолога, який відповідатиме всім найсучаснішим вимогам. Тоді вагітні зможуть отримувати ще якіснішу допомогу.
Довідка
Алла Тимчак - учасник міжнародного навчального проекту з Піскової терапії, пройшла курс за напрямком "Психодрама". Сертифікований консультант симптом-термального методу пізнання жіночої плідності, викладач програми Teen's Star.
Навчалася у міжнародних тренерів з США, Польщі, Німеччини, Росії. Сертифікований інструктор з підготовки до пологів, партнерських пологів, консультант з грудного вигодовування, практикуючий психолог-консультант, психолог у Клініці дружній до молоді.
Блог Алли Тимчак: motherfatherhood.blogspot.com. Як перинатальний психолог Обласного перинатального центру "Мати і дитина" приймає у кабінеті психолога (№6) на вул. Замковій, 10. Контактний телефон – 097-572-98-77.
Заняття "Школи материнства" та "Школи мами і тата": відділення патології - щодня об 11.00, кабінет психолога – середа, 13.30, п'ятниця, 17.30.
Оригінал статтї



четвер, 13 вересня 2012 р.

15 вересня - Всенародний день Батька



Любіть своїх батьків, адже вони дають вам життя, допомагають зробити перший крок, підтримують у складний момент... А взагалі, не так важливо, що вони роблять для вас. Головне, що вони ваші батьки! Вже цим вони заслуговують на вашу любов і повагу! Мені дуже приємно бачити на вулицях нашого міста татусів, які колись відвідували Школу мами і тата,були з своїми дітьми від моменту зачаття, а сьогодні з радістю і відповідальністю відносяться до виховання своїх малюків. Вони разом з дружиною переживали дев'ять місяців вагітності, брали участь у партнерських пологах, розділили усі труднощі перших місяців після пологів і продовжують насолоджуватись своїм батьківством. Цьогорічний день Батька співпадає з тижнем з слінгоносіння. Бажаю, щоб в Україні таких татусів з кожним роком ставало все більше!В Тернополі будуть цікаві зустрічі для татусів на Співочому полі,  біля ставу та на Театральній площі.За додатковою інформацією звертайтесь у Школу материнства на Замковій.

субота, 8 вересня 2012 р.

Гімнастика для вагітних та для жінок після пологів (відео внизу)

Тернопіль: аби дитя було здоровим, треба постаратися



  Тернопіль: аби дитя було здоровим, треба постаратися 

 Аби зустріти зачаття "озброєними", лікарі радять серйозно готуватися. Причому подбати завчасно варто не лише про здоров'я мами, а й тата.

 - Мені - 28. Нещодавно вийшла заміж. Звісно, мрію про малечу, - каже Ірина Кохан (прізвище з етичних міркувань змінене – прим. ред.). – Але мене мучить, чи зможу я завагітніти, народити здорову дитину…

Тернополянка соромиться йти зі своїми страхами до лікаря. Попросила нас відповісти їй через газету. Натякнула, що нині таких жінок, як вона, – багато і їм усім потрібні поради. По консультацію ми звернулися до терапевта із 25-річним стажем - Лілії Чайківської. Вона вже 11 років консультує жінок, які перебувають на обліку у Тернопільському перинатальному центрі "Мати і дитина".

- В ідеалі готувати дівчинку до материнства потрібно від самого народження, - каже лікар. – Уже тоді слід серйозно дбати про її здоров'я. Тому я розумію тривогу вашої читачки. Однак Ірині не варто створювати проблему там, де її, швидше за все, немає.

 Не має бути ніякої "хімії" 

Якщо подружжя всерйоз замислилося над поповненням родини, і чоловікові, і дружині слід погодитися на певні обмеження.

 - Принаймні за півроку або хоча б два місяці до зачаття обом слід відмовитися від паління та вживання алкоголю, - наполягає пані Чайківська. – Погоджуюся, що стан здоров'я батька не є визначальним, але він все одно відбивається на маляті. Тому чоловікові не завадить обстежитися і, за потреби, вчасно та належно пролікуватися.

Надважливо жінці, яка планує завагітніти, завчасно відмовитися від праці на шкідливому виробництві. Більшості видається: якщо у Тернополі майже немає промислових підприємств, то і "хімії" немає. Проте Лілія Чайківська нагадує, що багато наших жінок нині – на заробітках. Вони часто працюють у теплицях, де використовують отрутохімікати.

- Власне, шкідливими є і миючі засоби, - нагадує вона. – А наші жінки та дівчата часто заробляють за кордоном, прибираючи помешкання, офіси.

Жінка, яка мріє народити здорове маля, має чітко визначити для себе пріоритети – що для неї важливіше: заробітки чи дитина. Інакше, може народитися дитя із вродженими вадами.

- Не можу сказати, що таких випадків багато, але вони є, - додає пані Чайківська. – Усі вони пов?язані із токсинами. Причому вони можуть бути як внутрішніми, так і зовнішніми. Адже проблеми зі здоров'ям жінки теж часто спричиняють інтоксикацію її організму.

Дехто з жінок боїться вагітності і пологів 

Якщо ви знаєте, що на щось хворієте чи, наприклад, маєте якісь гінекологічні проблеми, заздалегідь, принаймні за півроку перед зачаттям, слід пролікуватися.

- Схаменутися за місяць-тиждень до вагітності вже буде надто пізно, - наголошує вона.

Якщо вагітність настала неочікувано, майбутня матір від самого початку повинна вести здоровий спосіб життя. Лікар закликає – жодних поганих звичок і шкідливих речовин. До того ж, потрібні повноцінне харчування та сон. Особливо ретельно уникати будь-яких шкідливих впливів лікар радить на ранніх термінах вагітності.

- Саме тоді закладаються все органи дитини, - продовжує пані Чайківська. – Власне, інформації нині не бракує. Щоб визначитися, що краще їсти та пити, можна скористатися рецептами бабусь або знайти і застосувати рекомендації відомих фахівців. Жінка повинна цікавитися своїм станом, своїм здоров'ям. Це – головне!

Важливим для матері є й психічне здоров'я. Проте бути неготовою до вагітності може як 16-річна, так і 35-річна жінка. Допомогу їм пані Чайківська радить шукати у психологів.

 - Навіть жінки, які щасливі у сімейному житті та мають дітей, іноді бояться вагітності, - додає лікар. – Побоюватися вони можуть і самих пологів.

Лілія Чайківська навіть пригадала, що стикалася із випадками, коли важкий токсикоз вагітності, який нічим неможливо було зняти, виявлявся не чим іншим, як психологічною проблемою. Адже не завжди токсикоз пов'язаний із недугами, які жінка набула до вагітності. Зазвичай такий "відбиток" дають проблеми шлунково-кишкового тракту.

 На компютер і мобілки – табу! 

- Прийом заспокійливих препаратів, а також будь-яке медикаментозне лікування слід під час вагітності обмежити, - розповідає терапевт. – Я закликаю вагітних не займатися самолікуванням. Навіть печію під час токсикозу не варто усувати лікарськими препаратами. Вони можуть допомагати в одному, але шкодити іншому.

Частими нині є пізні вагітності, а також чимало дітей з'являються на світ завдяки штучному заплідненню. На думку пані Чайківської, нічого поганого в цьому немає. Однак таким мамам слід враховувати, що у них вже є якісь хронічні недуги або на організм вплинуло підготовче до запліднення лікування.

 - У вагітних нині часто виявляють гіпертонічну хворобу, цукровий діабет, - каже лікар. – При вагітності лікування даних недуг треба коригувати.

Тривалість перебування за комп’ютером вагітним теж варто обмежити. І причина, як каже медик, - не лише в опроміненні від монітора.

- Робота з комп’ютером передбачає тривале сидіння в одному положенні, - пояснює Лілія Чайківська. – Жінка мало рухається, а тому кровопостачання тазових органів зменшується. Виникає гіпоксія плоду, або кисневе голодування. Тоді дитина погано розвивається. Трапляються навіть викидні.

 Надто захоплюватися приготуванням їжі у мікрохвильовках пані Чайківська вагітним теж не радить. Будь-які випромінювання впливають на плід негативно.

- Про мобілки – окрема мова, - додає вона. – Без них нині важко уявити наше життя, але ж годинами розмовляти не можна! Я часто жінкам розповідаю про такий експеримент: над решіткою в інкубаторі клали мобільний телефон і він щогодини дзвонив впродовж чотирьох хвилин. Курчата тоді вилупилися лише із п'яти з 30-ти яєць. Решта зародків завмерла. У такій же решітці, але без мобільника вилупилося набагато більше курчат.

Уся медицина працює на збереження дитини 

Необхідні вагітній також прогулянки на свіжому повітрі. Може вона, як каже лікар, навіть на море поїхати. Однак надмірних сонячних ванн усе ж слід уникати.

- Жінка має комфортно почуватися як удома, так і на роботі, - продовжує Лілія Чайківська. – Вона має сама собі створювати оптимістичний настрій. Це радість – готуватися стати матір'ю! Можна слухати гарну музику, розмовляти з малюком. Заняття йогою теж дають хороші результати. Сидіти на якихось дієтах – не протипоказано. Але - за умови постійного контролю стану здоров'я.

 Стежити вагітним потрібно за артеріальним тиском. І високий, і низький, як каже лікар, - можуть негативно вплинути на малечу.

- Парадокс: ми всі себе нині вважаємо дуже цивілізованими, знаючими, однак дуже недбало ставимося до свого здоров'я, - додає медик. – У нас часто лежать жінки з Бучаччини – регіону, де багато багатодітних сімей. Так, вони відмовляються від багатьох плодів цивілізації, проте дуже свідомо ставляться до свого стану. Із них я радила б брати приклад.

Усім, хто замислився над поповненням родини, насамперед слід уяснити: вагітність – не хвороба, наголошує лікар. Йдеться про природний стан душі і тіла.

- Не можна сказати "Я вагітна" і відключитися від усього, - продовжує фахівець. – Слід знайти "золоту середину". Виконанню домашніх і сімейних обов’язків вагітність зовсім не заважає, якщо це дозволяє робити стан здоров'я.

Сучасна медицина налаштована на збереження вагітності на будь-якому терміні, а також дуже обережним є ставлення до жінок. Особливо до тих, які завагітніли у старшому віці.

 - Ми дуже часто переконуємо жінок, які приходять із бажанням перервати вагітність, зберегти маля, - продовжує терапевт. - Ніхто тепер не соромить жінку, яка завагітніла у 40. Навпаки, ми усіма силами підтримуємо її. Головне – зберегти життя маляти!
Володимир КУБЕЙ, кандидат медичних наук, доцент, уролог: 

- За здоров’ям і розвитком чоловіка, аби він зміг згодом виконати свою природну функцію – залишити власних нащадків, слід стежити від самого народження. Тому на стан зовнішніх статевих органів хлопчика має звертати увагу ще педіатр! Зайве оволосіння статевих органів, будь-які зміни з боку голосу та тіла хлопчика мають стривожити його батьків і лікарів.

Дорослим чоловікам я раджу постійно дбати про свою фізичну форму. Показані - оздоровчий біг, фіззарядка, фітнес, словом, будь-які заняття, які запобігають ожирінню. Адже тоді утворюється зачароване коло – недостатність гормонів у чоловічих статевих органах призводить до порушення обміну речовин та ожиріння, а це, в свою чергу, теж негативно впливає на обмін речовин і виконання репродуктивних функцій.

До речі, навіть, якщо вам поставили діагноз безпліддя, пам’ятайте – воно лікується!

  Оригінал публікації

пʼятниця, 7 вересня 2012 р.

Тиждень слінгоносіння в Тернополі

Наступного тижня в Школі материнства на Замковій ви зможете познайомитись з мамами, які користуються слінгами. Слінгоконсультанти проведуть практичні заняття і навчать користуватись слінгами різних модифікацій.Також в цей час збираються мами з Групи підтримки грудного годування. Місце проведення Школи материнства та Школи мами і тата: відділення патології щодня 11.00, кабінет психолога середа 13.30, п"ятниця 17.30.

середа, 29 серпня 2012 р.

Щосереди о 13.30 у Школі материнства на Замковій (кабінет психолога)ви зможете зустрінутись з жінками, які годують малюків груддю і отримати відповіді лікарів-гінекологів, педіатрів та інших спеціалістів на ваші запитання.Також у вас буде можливість попрактикувати намотку різних видів слінгів.Тернопільські слінгоконсультанти розкажуть на що слід звертати увагу при виборі слінга для вашого малюка.Якщо ви ще не позбулись страхів перед майбутніми пологами,психолог порадить, які додаткові заняття у нашій Школі ви можете відвідати.

неділя, 19 серпня 2012 р.

Цікавий сайт МАМА-ТАТО - усе, що ви маєте знати про вагітність,пологи та дітей

Вагітність і пологи − два дуже важливих етапи в житті усіх батьків. Цей цікавий сайт розкаже усе, що ви хотіли знати про вагітність і пологи, а також про планування та підготовку до вагітності. Календар вагітності: зміни в організмі мами та її самопочуття, розвиток ембріону, формування його органів та систем, поради вагітним. Чи знаєте ви, що вже на десятому тижні вагітності у малюка починають рости нігті на пальчиках ручок та ніжок? Разом із вами ми радітимемо кожному дню, кожному тижню вашої вагітності! Адреса сайту:http://www.mama-tato.com.ua/article/r-18.html Заняття в Школі материнства середа 22 серпня 13.30(кабінет психолога).

неділя, 22 липня 2012 р.

Збираємось на море з малюком

Сподіваюсь, що аптечка і пляжна парасолька у вас вже спаковані.Речі та іграшки для малюка займуть більшу частину вашої валізи.У матусі відпадає необхідність брати на відпочинок вечірні сукні та туфлі на підборах- вони їй там не знадобляться:)))Наплічник допоможе звільнити руки, візочок полегшить справу з щоденними походами на пляж.Шукайте місце відпочинку поблизу моря.Адже найкраще, коли обідній сон у малюка буде не на пляжі, а в кімнаті.Якщо умови проживання достатньо комфортні,у вас гарна фізична форма і міцна нервова система,ви зможете навіть з дворічним малюком пробути на морі два-три тижні.І не забудьте про помічників.Це можуть бути друзі чи родичі.Якщо такі відважні знайдуться -вам повезло. Це означає, що бодай раз чи два ви зможете піти прогулятись по набережній увечері.Гарного вам відпочинку!!!

середа, 4 липня 2012 р.

Групи самопізнання і особистісного зростання. Внутрішні і зовнішні ресурси особистості

Життя часто ставить нас в ситуації, що потребують швидкого прийняття рішення. Деколи ми задумуємось і зволікаємо…або , навпаки , «рубаємо з плеча». Як повпливає на нас завтра той вибір, який ми зробили сьогодні? Якими мотивами ми керуємося, коли приймаємо рішення? Що стримує нашу свободу? Кожен зможе внести свій аспект у цю тему, дослідити її, отримати підтримку і досвід інших учасників групи. Запис в групу продовжується за тел.0975729877. Групи зустрічей буде проводити практичний психолог Тимчак Алла Михайлівна.Заняття розпочнуться у вересні і будуть проводитись в центральній частині міста. 8-10 зустрічей у вихідні дні(тривалість заняття три години,перерва на каву 15 хвилин). Методи, які будуть використовуватись - піскова терапія,арт-терапія, казкотерапія, психодрама.Адресу і програму ви зможете отримати після реєстрації.

Приносьте свої фото у "Групу підтримки грудного вигодовування" і кращі з них будуть опубліковані. Гарного і сонячного всім вам літа

Слінги -це стильно, сучасно, весело і для мами, і для дитини
Даша Горон -наш слінгоконсультант.(фото вгорі) . У нас вас навчать як правильно носити малюка в слінгу.

пʼятниця, 15 червня 2012 р.

День медичного працівника

До Дня медичного працівника керівництво Обласного клінічного перинатального центру» Мати і дитина» влаштувало свято всім працівникам закладу. Ігор Ясній –соліст гурту «Світозари» - дарував медикам щедро свій талант. Щаслива , що маю таких чудових колег по роботі. Професія лікаря була і залишається однією з наймилосердніших, вимагає самопожертви, особливої доброти та людяності. Особливу вдячність хочеться висловити тим, хто в цей святковий день буде перебувати на своєму посту – чергувати у відділеннях, приймати пологи, піклуватись про новонароджених малюків.

середа, 23 травня 2012 р.

Вікова психологія

Період від народження до року -формується фундаментальна довіра або фундаментальна недовіра. 1-3 роки життя -автономія або сором і сумніви.3-6 рік -ініціатива або почуття вини. 6-12 -вміння працювати або почуття приниженості. 13-18 -інтеграція особистості або її розпорошення. 18-25 роки життя -інтимні стосунки або ізоляція.25-40 років -плідність(в широкому значенні слова) або концентрація на собі.40-65 роки життя інтеграція або ж розпач і розчарування.Інформація не нова,але можливо когось буде спонукати до роздумів.Більше про вікові кризи можна дізнатись на заняттях в кабінеті психолога на Замковій.

понеділок, 21 травня 2012 р.

Метод "кенгуру "

Метод Кенгуру (kangaroo mother care - KMC) - це спосіб виходжування недоношених малюків, при якому максимально задіяний фізичний контакт "шкіра до шкіри" малюка і матері.Більше про суть метода ви зможете дізнатись від лікарів-неонатологів на наших заняттях Школи материнства( кабінет психолога).

субота, 19 травня 2012 р.

Сучасні молоді жінки не завжди усвідомлюють,що основне призначення молочних залоз - це вигодовування малюка.Деякі з них ніколи не бачили процесу годування в реальному житті.Рідна мама розповідала , що годувала їх з пляшечки, родички і подруги теж годують сумішами. То звідки має взятись бажання годувати грудьми? В "Школу мами і тата" минулої п"ятниці завітав Марк, який все ще має грудне годування, якщо у нього виникає таке бажання.Мама Оля поділилась з присутніми парами досвідом своїх партнерських пологів.На заняття приходять різні пари - хтось остаточно прийняв рішення про партнерські пологи, хтось тільки роздумує над цим питанням. Приходять і такі, що не планують партнерських пологів, але мають бажання отримати більше інформації( теоретичнлої і практичної)про догляд за дитиною та грудне годування.Є пари, які пройшли всі заняття, але хочуть продовжувати відвідувати заняття.Теми занять щоразу інші, тому намагаємось врахувати всі ваші побажання.

неділя, 13 травня 2012 р.

Школа материнства на Замковій

Чергове заняття Школи материнства(кабінет 6)проводить психолог Обласного перинатального центру"Мати ідитина". На занятті будуть мами з групи підтримки грудного годування, терапевт дасть свої рекомендації вагітним, слінгоконсультант покаже як користуватись слінгами різних видів.Раді зустрічі з вами!

Гімнастика для вагітних

Якщо ваш лікар-гінеколог не проти того, щоб ви займались спеціальною гімнастикою для вагітних - записуйтесь в групу.Сьогодні в Тернополі є заклади, де ви зможете провести час в комфортних умовах і з користю для свого організму.Сертифіковані спеціалісти підберуть для вас оптимальний комплекс вправ.