Алла Тимчак -Sandplay терапевт, психолог

Алла Тимчак  -Sandplay терапевт, психолог

Вітаю вас на моєму блозі!Welcome to my blog!

Відкрита до співпраці з усіма, хто займається питаннями відповідального батьківства, підготовки до партнерських пологів,пропагуванням екологічного грудного вигодовування,раннім розвитком дитини, сімейним консультуванням./I am eager to cooperate with anyone who deals with issues related to responsible parenthood, partner birth preparation, promotion of ecological breastfeeding, early development of children and family counseling.

неділя, 22 листопада 2009 р.

Уроки арттерапії, малюємо під звуки приємної музики. Вагітні жінки приходять на ці заняття разом з своїми дітками.

(за матеріалами Фонду "Нічиї діти" (Польща), розроблених на основі NSPCC публікації "Як стати кращими батьками", Лондон, 2002)

10 кроків, щоб стати кращими батьками
Як можна допомогти дитині добре поводитись? 

 

Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі вони мають труднощі й іноді не впевнені, чи добре виховують своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити аби діти поводилися добре? Скористайтеся нашими порадами.

 

Подавайте дітям приклад хорошої поведінки

Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка - приклад для наслідування.

 

Змінюйте оточення, а не дитину

Краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.

 

Висловлюйте свої бажання позитивно

Кажіть дітям, чого Ви від них очікуєте, замість того, чого НЕ бажаєте.

 

Висувайте реальні вимоги

Запитуйте себе, чи відповідають Ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона опинилася. Ви маєте бути більш терпимими до маленьких та хворих дітей.

 

Не надавайте надто великого значення заохоченням і покаранням

В міру дорослішання дитини покарання і заохочення стають все менш результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на Ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими - використовуйте тактику переключення уваги.

 

Обирайте виховання без побиття та крику

На початку це може здаватися результативним, однак незабаром виявиться: щоразу Ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори є також шкідливими та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру. 

Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших.

 

Факти, що можуть Вас здивувати...

 

Діти часто не розуміють, чому їх покарано

Дослідження доводять, що вимоги дорослих часто видаються дітям незрозумілими. Пам'ятайте, коли дитина дістала ляпас, вона стає надто сердитою, знервованою та збудженою, тому не може зрозуміти, за що і чому її покарано.

 

Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір

Не сперечайтеся з дітьми про справи, які не мають великого значення. Дозволяйте їм зробити вибір: нехай вони самі вирішують, у що одягатися чи що їсти.

Це попередить прояви образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що Ви її постійно контролюєте.

 

Діти мають право на позитивне ставлення до себе

Уряд України зобов'язався дотримуватись принципів Конвенції Організації Об'єднаних Націй з прав дитини. В ній виголошено, що діти мають права, одним з яких є право на захист від будь-яких форм фізичного і психічного насильства та навмисного приниження.

 

Десять кроків, щоб стати кращими батьками


Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.

Прислуховуйтесь до того, що говорить Ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває. 
Всі взаємостосунки, в тому числі й ті, що будуються на любові й довірі, потребують певних обмежень. Батьки самі мають визначити ці обмеження для дітей. 

Пам'ятайте, що порушення дітьми будь-яких обмежень є для них природним процесом пізнання, і не варто це розцінювати як прояв неслухняності. Діти почуваються більш безпечно, коли батьки також дотримуються визначених ними обмежень.

Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Часом батьки бувають занадто серйозними. Це заважає їм сповна відчути радість батьківства. Вмійте побачити веселі моменти й дозволяйте собі сміх при кожній нагоді.

Намагайтесь побачити світ очима Вашої дитини і зрозуміти її почуття. Пригадайте, як Ви почувалися. Коли були дитиною, і яким незрозумілим здавався Вам світ дорослих, коли в Вами чинили несправедливо.

Хваліть і заохочуйте дитину. Сподівайтеся, що дитина поводитиметься добре, й заохочуйте докладати зусиль для цього. Хваліть її за хорошу поведінку.

Поважайте свою дитину так, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Прислухайтеся до думки дитини. Якщо Ви змушені сказати дитині щось неприємне, подумайте, яким чином Ви сказали б це дорослому. Вибачайтеся, якщо вчинили неправильно по відношенню до дитини.

Плануйте розпорядок дня дитини. Малі діти почуватимуться більш безпечно, якщо дотримуватимуться чіткого розпорядку дня.
У кожній сім'ї є свої правила. Будьте послідовними і їх дотриманні, про намагайтеся виявляти певну гнучкість щодо дотримання цих правил маленькими дітьми. Діти можуть бути введені в оману, якщо одного дня правило виконується, а іншого - відміняється.

Не забувайте про власні потреби! Коли батьківство починає надто нагадувати важку працю, і ви відчуваєте, що Вам бракує терпіння, приділіть трохи часу лише собі. Робіть те, що приносить Вам задоволення. Якщо Ви розумієте, що втрачаєте контроль над собою і можете накричати на дитину, образити, принизити чи вдарити її, залиште дитину на кілька хвилин, порахуйте до десяти і заспокойтеся.


Пеленаємо разом з нами

Все більше матусь обирають для своїх малюків марлеві підгузники. Мамочки готові поділитись з вами своїм досвідом догляду за новонародженими.

Методика доктора Харві Карпа( журнал» Мой ребенок») Harvey Karp. M.D. UCI.A School of Medicine

Заспокоїти дитинку це особливе вміння. Дитинка має рефлекс заспокоєння. Але ви повинні все робити точно. Інакше рефлекс не спрацює. Це працює так як колінний рефлекс.( його можна викликати лише одним прийомом) На відлміну від колінного рефлексу,рефлекс заспокоєння дитинки можна викликати 5 прийомами.
The 5 S’s
1/ Swaddling
2/Side or stomach
3/ Shushing
4/Swinging
5/ Sucking
Пеленання
Туге пеленання заспокоює дитинку. Навіть якщо дитинка спочатку незадоволена, але, повірте, згодом дитя заспокоїться. Пеленайте у велике квадратне одіяльце. Тисячі років мами в усьому світі пеленають своїх діток. В США вважають що пеленання порушує права дитинки на свободу. Але новонародженому не потрібна свобода, він хоче бути захищеним і відчувати себе в безпеці. Ніжки можуть бути витягнуті чи зігнуті( це не важливо) - головне спеленати ручки.

Положення на боку або на животі. Хоча найкраще положення під час сну – на животі, проте , коли дитинка плаче така поза не підходить. Потрібно заспокоїти дитинку.Найкраще заспокоює така позиція. Положення на спині для дитинки означає сигнал тривоги. Воно пов»язане з небезпекою і дитинка плаче. Тому покладіть запеленану дитинку на бочок або на животик 

Якщо і цього замало.Шикання або Білий шум Гучне шикання може здатись нам грубим Але на мові дитинки означає – «Я тебе люблю». Шикати потрібно голосно. Так голосно як дитинка плаче. Фен( відтягніть в сторону на 2метри) або запишіть його шум на магнітофон Можна використати шум пилесоса. Більшість батьків шикають самі і цього буває достатньо. 

Качання. Головка дитинки качається як «желе на блюді « на вашій долоні Не притримуйте головку( вона має вільно розкачуватись на вашій долоні)Це не тряска а покачування. Тряска небезпечна для дитини.В діток існує так званий синдром тряски Новонароджені звикли до качання. Згадайте - хіба вони не гойдались, коли знаходилась в утробі? Не переживайте що ви розбалуєте дитинку. 

Смоктання Це останній прийом ,але далеко не другорядний. Можете запропонувати свій палець або дати пустунчик( якщо ви з якихось причин не можете годувати груддю)

Включіть радіо настроєне на шум між станціями. Згодом шум, пустишка стануть непоьрібні. Згодом ви випустити одну ручку назовні а згодом і дві.Якщо дитинка будить себе і плаче, ви зрозумієте, що малюк ще не готовий спати незапеленаним. Це потрібно десь до трьох місяців. Адже перші три місяці це ніби четвертий семестр вагітності для дитинки.



 Записала з DVD Тимчак Алла.Було б добре якби ви знайшли можливість переглянути цей фільм.

субота, 21 листопада 2009 р.

Вчимося годувати груддю

Найкращий досвід -від мами до мами. Тетяна  відвідувала разом з чоловіком "Школу тата" Зараз вона охоче ділиться досвідом партнерських пологів і грудного годування з майбутніми щасливими батьками.

Оригінальний спосіб пеленання тільки у нас:)

Щоб стати дбайливим татусем треба багато знати і вміти.

Вчитись бути татом потрібно заздалегідь:)

Навчаємо подружні пари основам масажу новонароджених

Ділюсь досвідом з майбутніми психологами

Лекція на кафедрі практичної психології(ТДПІ)

Практичні заняття в "Школі тата"

Дихаємо разом з партнером. Спеціальні дихальні методики - один із способів полегшення болю під час пологів. Готуємось до пологів весело і красиво!

Рада вітати всіх на моєму блозі!

Пропрацювавши одинадцять років з вагітними жінками в МБФ "Дар Життя" по програмам "Школа Материнства", "Школа тата", "Гімнастика для вагітних", "Симпто-термальний, овуляційний метод планування сім"ї", відтепер продовжую самостійну роботу в цьому напрямку і бачу необхідність цих програм для спільноти міста Тернополя. Я радо поділюсь своїми знаннями та досвідом з молодими подружніми парами. Конт.телефон: 8-097-572-98-77, email: atymchak@gmail.com