Індивідуальне консультування жінок,психологічна підтримка під час вагітності, пологів, в післяпологовий період.Психологічний супровід жінок,які завагітніли з допомогою ДРТ, консультування подружніх пар,які не можуть мати дітей.Консультування підлітків. Робота з травмою.Юнгіанська піскова психотерапія/Perinatal Psychologist, individual counseling for women, family counseling,psychological support before labor, in labor and after childbirth.Ungian Sandplay therapy -individual and group.
Алла Тимчак -Sandplay терапевт, психолог
Вітаю вас на моєму блозі!Welcome to my blog!
Відкрита до співпраці з усіма, хто займається питаннями відповідального батьківства, підготовки до партнерських пологів,пропагуванням екологічного грудного вигодовування,раннім розвитком дитини, сімейним консультуванням./I am eager to cooperate with anyone who deals with issues related to responsible parenthood, partner birth preparation, promotion of ecological breastfeeding, early development of children and family counseling.
четвер, 19 жовтня 2017 р.
Завдання для тата
https://www.b17.ru/blog/1883/
Книга на російській мові. Буде цікавою не тільки для чоловіків, а й для жінок, які виховують сина.
Для молодого чоловіка отримати визнання в тому, що він тепер головний мужчина свого роду, можна лише від старших чоловіків. В найкращому випадку – від свого рідного тата. Або ж в інших варіантах – від близьких родичів та справжніх друзів. Це може бути також старший від нього психотерапевт.
Теж саме стосується і жінок. Їм важливо відчувати жіночу підтримку від своєї мами. Якщо ж це неможливо, шукайте подруг, які зможуть вам її надати. Можна звернутись за допомогою до психотерапевта. Краще, коли це буде старша від вас жінка, яка в захищеному просторі терапії допоможе відчути себе дорослою і головною жінкою в своїй сім'ї.
Стив Биддалф "Воспитать мужчину... как?"
Образ отца в жизни мужчины. . Когда я встречаюсь с мужчинами на собраниях в самых разных точках планеты, я провожу опрос. Результаты оказываются всегда одними и теми же - 30 процентов мужчин отмечают, что даже не разговаривают со своими отцами.
четвер, 12 жовтня 2017 р.
Школа сучасної бабусі
Очікування і народження малюка вносить корективи в життя не тільки майбутніх батьків, а й всіх членів сім’ї.
В цей період свого життя донька найбільше ідентифікує себе зі своєю мамою і прагне стати зрілою жінкою. Вона так потребує розуміння і підтримки майбутніх бабусь. То чому ж замість зближення між ними навпаки відбувається протистояння.
Основою таких непорозумінь стає різниця життєвих орієнтирів старшого і молодого поколінь. Різні погляди на необхідність допомоги і на те, що потрібно і правильно для мами і малюка.
Бабуся може почати скуповувати пляшечки для годування, викликаючи обурення в доньки. Адже сучасна вагітна жінка приходить у ,,Школу материнства”, а там її вчать основам екологічного грудного вигодовування, мотивують відмовлятись від пляшечок, пипок та ,,дурників”. В Групах підтримки молодих матерів вагітні спостерігають як природньо вигодовують грудьми своїх малюків інші жінки. А вдома бабусі переконують, що без пляшечки дитина ну просто ніяк не зможе нормально розвиватись.
Одна вагітна скаржилась на свекруху, яка з цього приводу так ,,накрутила” свого сина,переконала його в тому, що дружина не хоче дбати про малюка, що вона погана мама. Пляшечки мусять бути, бо грудного молока може не вистачити. Вона знає краще, бо в неї так було…В результаті молода пара посварилась, а вагітна потрапила в лікарню з загрозою викидня. І таких історій я можу розповідати дуже багато.
Причина конфлікту може бути зовсім банальною. Наприклад, придбання речей для малюка. Телефонує вам зранку мама і каже, що вже придбала всі речі для новонародженого, щоб забрати з пологового будинку. Донька в сльози! Мама не розуміє в чому справа. Відпрошується з роботи, прибігає до доньки. Виявляється, що молоді батьки сьогодні якраз планували піти разом в магазин, щоб придбати те, що їм сподобається для свого первістка. А мама, як завжди, все продумала наперед і зробила так як вона вважає за потрібне. Тобто в неї навіть думки такої не з’явилось, щоб порадитись з донькою. Бабуся уявила, що вона тут основна персона, і їй вирішувати, у що зодягнути малюка в цей святковий день виписки з пологового. Бо що ті молоді можуть знати!
Дорогі бабусі, не переймайтесь ви так материнством вашої доньки. Вона вже не та маленька дівчинка, про яку ви звикли піклуватись. Це доросла жінка. Можливо, ви цього не помітили. Ваша вагітна донька має чоловіка, тобто їй є з ким радитись і приймати спільні рішення. Якщо цього буде недостатньо, вона, звісно, попросить вашої допомоги. От тоді допоможіть. А робити когось щасливим без їхньої на те згоди – ніяк не вдастся.
Я маю внука і чудово вас розумію. Це нелегкий період для бабусь. Беріть приклад з дідусів. Вони вміють бути по-справжньому щасливими. Зазвичай не втручаються в життя дорослих дітей і тому уникають конфліктних ситуацій. Залиште молодих у спокої, знайдіть нові заняття для себе, почніть вивчати інші мови, подорожуйте. Адже психологічної перебудови під час вагітності доньки потребує також і її мама, майбутня бабуся.
А коли народиться малюк допомагайте в прибиранні квартири і приготуванні їжі. Тільки дуже невдячні доньки цього не оцінять. Але не втручайтесь зі своїми порадами. А якщо вже бачите, що без цього ніяк, то робіть це ДУЖЕ делікатно. Жінка після пологів вразлива і потребує підтримки, але не повчань і постійної критики. Підвищуйте її самооцінку, заохочуйте і ви будете радіти разом з нею.
Не переживайте, якщо молода мама не хоче нікого допускати до догляду за дитиною. Згодом це мине. А зараз вона вперше відчула себе мамою і хоче доглядати за малюком, годувати його так, як вважає за потрібне. Підтримайте її у цьому.
Молодим жінкам варто, відстоюючи свою думку, менше сперечатися з мамою. Дуже важливо показати бабусі, що її досвід важливий для вас. Розпитуйте маму чи свекруху про їхню вагітність, про те, як вони тоді себе поводили, як доглядали за своїми дітьми. І нехай зараз ви плануєте це робити по-своєму, вислухати альтернативу ніколи не завадить. Тоді ви зможете прийняти більш обдумане рішення.
На жаль, не всі мами і свекрухи мають позитивний досвід пологів. Розповідаючи ..страшилки” про пологи, ви тільки нашкодите і вагітній, і дитині. Ви хочете виговоритись, і це зрозуміло. Але результатом буде погіршення психічного стану майбутньої мами і порушення взаєморозуміння.
На численні прохання вагітних жінок я створила спеціальну програму для майбутніх бабусь ,,Школа сучасної бабусі” Це комфортний простір для мамів і свекрух вагітних жінок. Тут ви зможете знизити свою тривожність, а також за бажанням отримати консультації фахівців – практичного психолога, лікаря-гінеколога, терапевта.Спеціалісти дадуть відповіді на запитання, які вас хвилюють,щодо протікання вагітності і післяпологового періоду вашої доньки чи невістки.
Попередній запис бажаючих за тел..097 572 98 77
Підписатися на:
Дописи (Atom)